• Wolontariat

• Wolontariuszki z naszej szkoly w Wielką Sobotę odwiedziły naszych podopiecznych w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym ze świątecznymi babkami i życzeniami.

• Finał Diecezjalny Konkursu Biblijnego Młody Biblista

• 8.04.2024 w Zielonej Górze odbył się Finał Diecezjalny Konkursu Biblijnego Młody Biblista, uczennice naszej osiągnęły dostały się do ściśle go finału. Julia z 7a zajęła 3 miejsce zdobywając tytuł laureata. Marta z 8a szóstą lokatę z tytułem finalistki. Czekamy na wyniki Wioletty z 8a. Gratulacje.

• Egzamin próbny ósmoklasistów - online.

• Zapraszamy na Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online odbędzie się w terminie 16-18.04.2024 r. Codziennie będzie publikowany arkusz z innego przedmiot, tak jak na prawdziwym egzaminie. - Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim słuchanka. Wszystko możliwie zbliżone do prawdziwych egzaminów - dodają organizatorzy.

Aby wziąć udział w próbnym egzaminie online, wystarczy zapisać się na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam również opublikowane są wszystkie szczegóły. Arkusze będą dostępne przez cały dzień, tak aby umożliwić każdemu uczniowi wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY stwarza okazję do zweryfikowania wiedzy bez stresu, w komfortowych, domowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu - między innymi pod względem limitu czasu. Warto wykorzystać tę okazję, zwłaszcza że udział jest bezpłatny. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno przełoży się na wyższy rezultat w połowie maja.

• Pasowanie na czytelnika

• 4 kwietnia 2024 roku w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników. Uczniowie złożyli ślubowanie i poznali zasady korzystania z zasobów biblioteki. Na koniec wypożyczyli swoje pierwsze książeczki. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych przyjemnych chwil spędzonych z książką!

• Grand-Prix Szkół 2023/24

• W dniu 22 marca w Biblioteka - Centrum Kultury im. Jana Raka w Lubsku odbył się przedostatni turniej Grand-Prix Szkół 2023/24. Zwycięzcy z naszej szkoły:

Klasy 1-3 chłopcy Maciej z 3a   1 miejsce

Klasy 1-3 dziewczynki Pola z 3a 1 miejsce

Klasy 4-8 chłopcy Paweł z 5a  2 miejsce, Filip z  5a 3 miejsce

Klasy 4-8 dziewczęta Gabriela z 7a 1 miejsce, Katarzyna z 7b 3 miejsce .

Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju!!!

• Gala Talentów

• 7 marca 2024 roku zapisze się na kartach historii naszej szkoły jako dzień, w którym mieliśmy okazję przyjrzeć się niezwykle utalentowanym uczniom. Popisom nie było końca, dlatego Gala Talentów trwała dwie godziny. Rozentuzjazmowana publiczność dopisała i wspierała wykonawców oraz osoby wyróżnione gromkimi brawami.  Oto fotorelacja z tego wydarzenia .

• Brawo Zosia!!!

• Złoty medal w powiatowych zawodach pływackich Zosi z klasy 6a, które odbyły się 22 marca na basenie Wodnik w Żarach. Zosia posiada uprawnienia ratownika, bierze udział w różnych zawodach, gdzie staje na podium. Gratulujemy Zosi, Rodzicom i trenerom.

• Witamy wiosnę !!!

• 21 marca (czwartek) witamy wiosnę, z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów, aby w tym dniu przyszli do szkoły w wiosennych przebraniach. Najciekawsze wiosenne stroje zostaną nagrodzone. Liczy się pomysł i Wasza wyobraźnia!

• Konkurs Wiedzy Biblijnej

• W naszej szkole odbył się diecezjalny konkurs wiedzy biblijnej siódmy etap rejonowy Księga Tobiasza i Rut. Do diecezjalnego etapu przeszły nasze uczennica Julia z 7a, Marta oraz Wioletta z 8a.

• Diecezjalny Konkurs Biblijny "Biblista Junior"

• W Diecezjalnym Konkursie Biblijnym "Biblista Junior" Ewangelia św. Marka siódmym etapie rejonowym udział wzięły Dagmara, Julia z 6b oraz Aleksandra z 6a. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się Dagmara i Julia.

• Przekaż 1,5% podatku na działalność swojej szkoły

• Szanowni Państwo,
            dążąc do pozyskania dodatkowych funduszy na działalność statutową szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu: Przekaż 1,5% podatku na działalność swojej szkoły. Program umożliwia gromadzenie przez radę
            rodziców - za pośrednictwem Fundacji AVE, organizacji pożytku publicznego nr KRS: 0000229157 – środków pochodzących z 1,5 % Państwa podatku dochodowego. Polecając tę formę poprawy warunków nauczania naszych dzieci, prosimy o zainteresowanie nią swoich przyjaciół i znajomych wskazując, że tą drogą mogą włączyć się w budowanie oświaty na miarę swoich oczekiwań i wyzwań XXI wieku. Celem uczestniczenia w wymienionym programie każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2023 (PIT 28 poz. 253, PIT 36 poz. 522, PIT 36L poz. 174, PIT 37 poz. 149, PIT 38 poz. 66, PIT 39 poz. 50) – „RR Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku” W imieniu rady rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku