• Brawo Nasi Szachiści!!!

• Osiągnęliśmy wielki  sukces szachistów z naszej "Dwójki"!!! 2 grudnia w Sulechowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Szachach. Drużyna w składzie: Eryk Ostojicz, Aleksander Kiełek, Nikodem Mikołajczuk, Karolina Machnicka i Matylda Kaniowska reprezentowali Powiat Żarski. Nasi szachiści górowali w każdej rundzie a złoty medal zapewnili sobie jeszcze przed końcem rozgrywek, deklasując w zasadzie współzawodników! Gratulacje dla całej drużyny, opiekuna pani Mireli Wojciechowskiej.

• Fundacja "Rodzice szkole"

• W nawiązaniu do porozumienia zawartego pomiędzy Fundacją „Rodzice Szkole” i Państwa radą rodziców w sprawie wspólnego działania na rzecz pozyskania funduszy z 1% od podatku dochodowego od osób fizycznych informuję, że z tytułu w/w wpłat od rodziców z Państwa środowiska na konto Fundacji „Rodzice Szkole” wpłynęło 1740,7 zł.

Fundacja_Rodzice_szkole.pdf​​​​​​​

• Walne zebranie Rady Rodziców.

• 16 października w auli szkolnej odbyło się spotkanie trójek klasowych, wraz z dyrektorem szkoły Panią Małgorzatą Rabendą.

Porządek obrad:

1. Ustalenie prenumeraty National Geographic Odkrywca do biblioteki szkolnej.

2. W świetlicy szkolnej dostępne są dla dzieci kanapki, koszt 4 zł.

3. Nagrody na koniec roku szkolnego i ich koszt.

4. Nagrody na pasowanie klas pierwszych.

5. Wybory do zarządu Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lubsku.

Wybory odbyły się jawnie, wyboru dokonano jednogłośnie.

Przewodnicząca: Angela Rajman

Zastępca i skarbnik: Tomasz Orliński

Sekretarz: Kinga Słodka

Członek: Justyna Zwolińska

Członek: Jan Rozmys

Członek: Monika Grzesiuk

Członek: Mariusz Opałka

Komisja rewizyjna: Elżbieta Podgórska

Komisja rewizyjna: Marta Kunicka

• UWAGA!!!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września o godzinie 9.00.

• Ważne informacje.

• UWAGA!!!

Organizacja dni szkolnych podczas egzaminów klas ósmych i gimnazjalnych:

10,11,12 kwietnia - dni wolne od zajęć dydaktycznych,

15,16,17 kwietnia

- uczniowie klas 1-3 lekcje w terenie do 11.30,

- uczniowie klas 4-7 i gimnazjum

przychodzą do szkoły na godz. 11.50

- lekcje wg ustalonego na te dni planu.

• Ważne informacje.

• Najbliższe zebranie z rodzicami:

16 kwietnia 2019

8 maja 2019 informacja o zagrożeniach oceną ndst,propozycje ocen końcoworocznych.

Wystawienie ocen do 10 czerwca do godz.16.00

Rada klasyfikacyjna 12 czerwca 2019 roku.

Zakończenie roku szkolnego 21 czerwca 2019 roku.

• Konkurs wędkarski

• W poniedziałek, 18 marca, w siedzibie Okręgu PZW w Zielonej Górze odbył się finał drugiej edycji Okręgowego Konkursu Ekologiczno-Wędkarskiego.
            Celem konkursu jest popularyzowanie idei wędkarstwa i działalności PZW wśród dzieci i młodzieży oraz poszerzenie wiedzy z zakresu wędkarstwa, zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, etyki, ekologii i ochrony środowiska. Do finału przystąpiło 22 laureatów konkursu z etapu szkolnego. Każdy z laureatów otrzymał nagrodę książkową i mógł walczyć o sześć nagród głównych w postaci bonów towarowych o wartości od 600 zł za miejsce pierwsze do 100 zł za miejsce szóste. Drużynowo najlepszy wynik  i I miejsce ponownie uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku. W klasyfikacji indywidualnej 4 miejsce zajął Konrad Kossek, a miejsce 6 Bartosz Szymczak.

• Poczta Walentynkowa

• W związku ze zbliżającym się dniem Św. Walentego uruchamiamy Pocztę Walentynkową. Skrzynka pocztowa znajduje się w radiowęźle.