Aktualności
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Tydzień Bezpieczeństwa
Dbaj o siebie - bądź bezpieczny!
Dzień Dziecka
Kochani Uczniowie! Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam mnóstwa radości, uśmiechu każdego dnia i niegasnącej ciekawości świata. Niech szkoła będzie dla Was miejscem, gdzie z pasją odkrywacie tajemnice otaczającej przyrody, a wszelkie wyzwania traktujecie jak fascynującą przygodę. Dziękujemy Radzie Rodziców już kolejny raz za zorganizowanie atrakcji.
1
IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
27 maja 2026 r. w Bibliotece Centrum Kultury w Lubsku odbył się IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, zorganizowany przez naszą szkołę. Wydarzenie zgromadziło utalentowane dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół, które rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych. Na scenie nie zabrakło emocji, pięknych głosów, kolorowych strojów i ogromnej pasji do muzyki. Każdy występ był wyjątkowy i dostarczył publiczności wielu wzruszeń oraz niezapomnianych wrażeń.
KATEGORIA I – PRZEDSZKOLA
🥇 I miejsce – Przedszkole w Jasieniu
🥈 II miejsce – Przedszkole nr 3 w Lubsku
🥉 III miejsce – Przedszkole w Górzynie
🌟 Wyróżnienia: • Przedszkole nr 5 w Lubsku • Biblioteka-Centrum Kultury w Jasieniu
KATEGORIA II – KLASY I–IV
🥇 I miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lubsku
🥈 II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wicinie
🥉 III miejsce – Biblioteka-Centrum Kultury w Jasieniu
🌟 Wyróżnienie: • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubsku
KATEGORIA III – KLASY V–VII
🥇 I miejsce – Biblioteka-Centrum Kultury w Jasieniu
🥈 II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku
🥉 III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubsku
KATEGORIA IV – KLASY VIII I SZKOŁY ŚREDNIE I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku
🥇 🥈 II miejsce – Biblioteka-Centrum Kultury w Jasieniu
🥉 III miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Lubsku
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za piękne występy, zaangażowanie oraz dostarczenie publiczności wielu muzycznych wzruszeń. Wyrazy uznania kierujemy również do nauczycieli, instruktorów, opiekunów i rodziców za przygotowanie młodych artystów.
6
Zaczynamy przygodę z arytmetyką mentalną
W SP 2 pracujemy z pasją i zaangażowaniem. Nasze dotychczasowe starania zostały docenione i spośród 150 zgłoszonych szkół do Programu Pilotażowego Abakus Europe zostaliśmy wyróżnieni i jesteśmy w gronie laureatów. Już od września zaczynamy przygodę z arytmetyką mentalną.
„Góra Grosza” – XXVI edycja
Nasza szkoła otrzymała dyplom uznania za udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” – XXVI edycja. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się wspólnie wesprzeć dzieci i rodziny potrzebujące pomocy. Każdy grosz miał znaczenie i pokazał, że razem możemy naprawdę wiele!
Podziękowanie od Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”
Podziękowanie od Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” za udział w akcjach „Kup Pan Szczotkę” oraz „Podaj Mydło” jest dla nas ogromną radością. To wielki zaszczyt, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę i pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom świata.
Sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym „Gigathon”
Z radością informujemy, że uczennica klasy 4b, Julia, wzięła udział w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego „Gigathon” i zakwalifikowała się do II etapu konkursu! „Gigathon” to całkowicie bezpłatny konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Politechniki Warszawskiej – Wydziału MiNI. Konkurs rozwija umiejętności matematyczne, logiczne myślenie oraz kompetencje programistyczne w zakresie Scratcha i Pythona. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!
Podsumowanie Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty
7 maja w Park Technologii Kosmicznych - PTK Lubuskie odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2025/2026 dla uczniów szkół podstawowych. Nasi laureaci Jan Wojciechowski z kl. VIIIa oraz Tytus Jania z kl. VIIIb otrzymali zaświadczenia i nagrody z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty Mariusza Biniewskiego. Kurator docenił wysiłek uczniów, a także skierował podziękowania dla nauczycieli, którzy przygotowywali młodzież do konkursów. Chłopcy za swoje osiągnięcia zwolnieni są z pisania egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego uzyskując z automatu maksymalną liczbę punktów. Opiekunami uczniów byli p. Katarzyna Talmont oraz p. Arkadiusz Bereźnicki. Gratulujemy
„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości"
W dniu dzisiejszym odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Akademię rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie społeczność uczniowska wysłuchała wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej.
Wiwat Maj, Trzeci Maj!
Nasza szkoła włączyła się w gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.
Mamy brąz!!!
Dziewczyny z SP 2 zdobyły brązowy medal w Finale Wojewódzkim w piłkę koszykową. W pierwszym meczu przegrały z późniejszymi Mistrzyniami z Gorzowa, w meczu o brąz pokonały w dramatycznym meczu, po dogrywce zespół z Kostrzyna. MVP drużyny została Hanka P. , która przy okazji wygrała chellenge umiejętności koszykarskich. Brawo!!!
Podaj mydło! Kup Pan szczotkę!
Światowy Dzień Języka Angielskiego
23 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Języka Angielskiego. Nic nie dzieje się bez przyczyny! To ten dzień uważa się za dzień narodzin i śmierci Williama Szekspira, genialnego angielskiego dramatopisarza. William Szekspir jest niezwykle ważną postacią w kulturze anglosaskiej.
5
Ogólnopolski Turniej Piłkarski o puchar Tymbarku
Szkolna drużyna chłopców młodszych z klas 4-5 zajęła miejsca 5-6 w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego o puchar Tymbarku. Gratulujemy wszystkim udanego występu
Dzień Ziemi w naszej szkole
22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie zaangażowali się w różnorodne działania promujące troskę o środowisko. Dzieci z klas 1-3 przygotowały piękne plakaty na konkurs plastyczny, natomiast uczniowie klas 5–8 wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas najbliższego apelu szkolnego. Dodatkowo klasa 6b stworzyła wspólny plakat, a na lekcjach języków obcych uczniowie omawiali tematykę Dnia Ziemi w języku angielskim i niemieckim. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne dbanie o naszą planetę!
Finalista Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z geografii
Tytus Jania z klasy 8b został finalistą Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z geografii. Wielkie brawa i gratulacje!!!
XV edycja Grand Prix Szkół Podstawowych w Szachach,
Po rozegraniu 5 turniejów (od października do kwietnia) w klasyfikacji generalnej NASZA SZKOŁA zajęła I miejsce, zdobywając 196,5 pkt. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy regularnie brali udział w turniejach i przyczynili się do zwycięstwa. W klasyfikacji indywidualnej po rozegraniu 5 turniejów walka była bardzo zacięta i trwała do ostatnich partii.
Chłopcy z klas I-III
I miejsce Tymon z 2 a
III miejsce Filip z 3a
Dziewczęta z klas I-III
II miejsce Pola z 3b
Chłopcy z klas IV-VIII
II miejsce Paweł z 7a
III miejsce Filip z 7a
Cieszymy się i jesteśmy dumni z wyników naszych młodych szachistów w tej edycji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym na kolejnych turniejach
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Uczennica naszej szkoły Aleksandra z 6a wzięła udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zajmując VI miejsce. Gratulujemy udanego występu
Rodo
Polityka prywatności
Ochrona danych osobowych na stronach EduPage traktowana jest bardzo poważnie. Odwiedź stronę poniżej, aby dowiedzieć się w jaki sposób chronione są Twoje dane osobowe: Polityka prywatności
Archiwum Aktualności
