• Zapraszamy do biblioteki

Książka to najlepszy przyjaciel człowieka,
          a biblioteka to świątynia jego myśli
          "

Cyceron

Godziny otwarcia biblioteki 8.00 -14.00

W naszej szkole działa biblioteka szkolna, z której korzystają uczniowie oraz pracownicy. Księgozbiór jest stale uzupełniany o nowe pozycje lekturowe, podręczniki i inne. Przy bibliotece działa także czytelnia szkolna, gdzie można zapoznać się z codzienną prasą, czasopismami tematycznymi oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

Oprócz udostępniania zbiorów, służymy poradą na różne tematy.

Staramy się, by w naszej bibliotece panowała serdeczna i życzliwa atmosfera, by było to miejsce przytulne
          i bezpieczne dla każdego ucznia.

Biblioteka posiada bogaty księgozbiór wypożyczalni oraz czytelni systematycznie uzupełniany o nowości książkowe. Gromadzimy literaturę piękną oraz pozycję ze wszystkich dziedzin wiedzy. Zbiory zostały sklasyfikowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD). Głównym źródłem informacji w bibliotece są katalogi alfabetyczny i rzeczowy, zbiorów multimedialnych oraz kartoteki zagadnieniowe.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BEZPŁATNYCH PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH