• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 r. o godzinie 9.00.

Dowozy rano odbywają sie zgodnie z harmonogramem z roku szkolnego, natomiast odwozy w tym dniu o godzinie 11.00.

• Uroczyste pożegnanie Ósmoklasistów

• Nowa galeria Uroczyste pożegnanie Ósmoklasistów została dodana do albumu fotograficznego

Drodzy Ósmoklasiści! Nadszedł czas rozstania… Wydaje się, że tak niedawno pierwszy raz przekraczaliście próg naszej szkoły. A teraz nastaje chwila wyciszenia i pożegnania z kolegami, koleżankami, nauczycielami, wychowawcami. Coś się kończy, ale i coś się zaczyna… Właśnie kończy się nasza wspólna wędrówka, dzięki której, mamy nadzieję, zdobyliście niezbędne doświadczenie i umiejętności. Zaczyna się nowy etap w Waszym życiu – etap szkoły średniej. Bądźcie silni i pełni wiary we własne możliwości, nie zniechęcajcie się trudnościami, w nowym środowisku spotkajcie ciekawych, wartościowych ludzi oraz… pamiętajcie o nas – swojej Szkole Podstawowej nr 2.

• Zakończenie roku szkolnego

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się na dziedzińcu szkoły o godzinie:

• 8:00 klasy VII-VIII,
            • 9:30 klasy I-VI

Przypominamy o stroju galowym.

• Charytatywny koncert na rzecz uchodźców z Ukrainy

• W naszej szkole odbył się charytatywny koncert na rzecz uchodźców z Ukrainy. Biletem wstępu dla uczniów na wydarzenie było przyniesienie 1 produktu żywnościowego lub pielęgnacyjnego . Artyści polsko- ukraińscy zaśpiewali bardzo emocjonalne utwory które niezwykle wzruszały. Alla Suchomlinowa z Odessy grała na skrzypcach, a głosem zachwycała Ania, Alicja, Amelia, Julia, Estera, Liza i Roman. Zebrane produktu zasiliły punkt wsparcia dla uchodźców z Lubska, który działa w byłym budynku SP 2. Dziękujemy darczyńcom i artystom za  piękne występy

• Złote Pióro

• Kolejny etap konkursu ortograficznego za nami! W Żaganiu o Złote Pióro walczyli najlepsi uczniowie z powiatów żarskiego i żagańskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Organek z kl. IIa, Aleksandra Radwańska z kl. IVa, Igor Orliński z kl. IVa oraz Kacper Boranowski z kl. VIIIa. Z testami i niezwykle trudnym dyktandem wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze w swoich kategoriach wiekowych. Ola Organek zajęła drugie miejsce, natomiast Kacper Boranowski -  trzecie.  Gratulujemy ogromnego sukcesu!

• Zielona energia to przyszłość- przestaw się na Słońce

• Wielkie gratulacje dla uczniów klasy 8 a: Emilki, Jakuba i Bartka.

20.05.2022 r w ZSOiE w Lubsku odbył się Sejmik Ekologiczny dotyczący Zielonej Energii i konkurs międzyszkolny ph. "Zielona energia to przyszłość- przestaw się na Słońce"

Nasza szkoła zajęła w w/w konkursie I miejsce.

Dziękujemy organizatorom za miło spędzony czas.

• Wyróżnienie

• Julia otrzymała wyróżnienie w finale Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Biblista Junior" V edycja, Ewangelia według św. jana. Gratulujemy

• Dzień Otwarty już za nami!

• Odwiedziło nas wielu przyszłych Pierwszoklasistów wraz z Rodzinami – mieli okazję zobaczyć, jak piękna i nowoczesna jest Dwójka. Goście zwiedzali m.in. klasy lekcyjne, gabinety specjalistów, świetlicę oraz halę sportową. Mogli porozmawiać z Dyrekcją naszej Szkoły oraz poznać nauczycieli i specjalistów. Dzieci miały okazję skorzystać z pomocy dydaktycznych, wykonać zadania, sterować robotami, przeprowadzić eksperymenty naukowe, pobawić się w sali sensorycznej oraz poćwiczyć w sali gimnastycznej.

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia we wrześniu!!!

• Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły

•

Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Lubsku.

Szanowni Państwo.

Dążąc do zdobycia dodatkowych środków finansowych na działalność statutową szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły. Program umożliwi pozyskiwanie przez Radę Rodziców - za pośrednictwem Fundacji „Rodzice Szkole”, Organizacji Pożytku Publicznego nr KRS: 0000268115 – kwot wartości1% od Państwa podatku dochodowego..

Polecając tę formę gromadzenia funduszy, przeznaczanych na poprawę warunków nauczania naszych dzieci, prosimy także o zainteresowanie nią Państwa przyjaciół i znajomych oraz poinformowanie ich, że mogą tą drogą wspomóc szkołę i jej uczniów.

Celem dokonania ww. operacji każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2021 (PIT 28 poz. 177, PIT 36 poz. 474, PIT 36L poz. 165, PIT 37 poz. 134, PIT 38 poz. 64, PIT 39 poz. 50) – „RR Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku”

W imieniu Rady Rodziców Szkoły podstawowej nr 2 w Lubsku serdecznie dziękujemy i prosimy o udostępnianie.