•  Edukacja Obywatelska
          • Edukacja Obywatelska

• W dniu 15.01.2018 r. w naszej szkole odbyło się badanie sondażowe przeprowadzone przez uczniów SP2 do projektu Edukacja Obywatelska pod hasłem: "Czas wolny i formy jego spędzania". Jedno z pytań brzmiało: Jestem uczniem, mam wpływ i chcę zmienić w swojej szkole... W uczniowskiej sondzie wzięło udział 152 uczniów z klas 4-6. Wnioski z badania wykorzystamy podczas spotkań roboczych Samorządu Uczniowskiego. Obecnie są dla nas materiałami do dyskusji. Ankieterami i dziennikarzami byli uczniowie klas 5 A i 6 A. Opiekę w osobie nauczyciela sprawowała nauczycielka języka polskiego Pani Alicja Mól

• Policz się z cukrzycą

• 14.01 reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w organizowanym przez OSiR biegu "Policz się z cukrzycą" z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem chodziło o cel akcji i uzbieranie jak największej kwoty a nie o wynik. Opiekunem była M.Wawrzyniak.

• Piłki za puszki

• W grudniu 2017 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu recyklingowego pt.”Piłki za puszki”, którego organizatorem jest firma RECAL przy współpracy ZZO w Marszowie. Przelicznik jest bardzo prosty- 15 kg zebranych puszek= 1 piłka do wybranej dyscypliny sportowej
            (1 kg to tylko 60 puszek). Warto więc wziąć udział w zbiórce- pojemniki na puszki już czekają.

• Mega Misja z Psotnikiem

• Kolejne zajęcia z MegaMisji za nami. Teraz dowiadujemy się co to są prawa autorskie i jak je stosować. Dodatkową atrakcją ostatnich zajęć była nauka obsługiwania nowej aplikacji Mega Misja z Psotnikiem.

• SuperKoderzy

• Nasi pracowici #SuperKoderzy z SP2 nieustannie wzbogacają swoje umiejętności kodowania. Dzieci już wiedzą jak w dzisiejszym świecie umiejętności z zakresu informatyki są poważane. Kilkoro już deklaruje, że w przyszłości zostanie Informatykiem.

• Być jak Ignacy

• HURA!! Nasza szkoła dostała się do programu edukacyjnego dla dzieci ze szkół podstawowych "Być jak Ignacy". Ten program to wielka przygoda dla dzieci. Zachęca do samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, eksperymentowania i doświadczania. Już czekamy na pierwsze zajęcia.

• Spotkanie z dziennikarzem

• 22 grudnia klasę VI b odwiedził dziennikarz pan Tomasz Rabenda. Poprowadzone przez niego warsztaty bardzo nas zaciekawiły, ponieważ odsłoniły nam wiele tajników dziennikarskiej pracy. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

• Dzień Anioła

• Tradycją jest, że ostani dzień przed świąteczna przerwą spędzamy pod hasłem "Dzień Anioła". Ubrani na biało kolędujemy po polsku, angielsku i niemiecku. Nawet najmłodsi próbują swoich sił przy mikrofonie.

• Spotkanie z myśliwym

• Klasę 2a odwiedził myśliwy z Koła Łowieckiego "Jeleń". Nasz gość w ciekawy sposób przybliżył uczniom zwyczaje i ciekawostki z życia zwierząt leśnych. Szczególnie interesujące były akcesoria myśliwskie. Była to pouczająca lekcja przyrody.

• Wzorowy Czytelnik 2017

• W oddziale BPMiG w Lubsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród "Wzorowego Czytelnika 2017". Zaszczytnym tytułem zostało uhonorowanych dziewięcioro uczniów naszej szkoły: Hanna, Wiktor, Kasia z kl. 1- 2 oraz Julia, Natalia,Wiktoria, Karolina, Giorgia, Julia z kl.4-5. Serdecznie gratulujemy.

• Orszak Trzech Króli

• 6 stycznia (sobota) odbędzie się IV Lubski Orszak 3 Króli. Nasza Szkoła jak co roku bierze udział w tym wydarzeniu. PROGRAM:
            - 12.30 uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym NSPJ w Lubsku,
            - po Mszy Św. rusza Orszak - pierwsze Królestwo Azjatyckie - Króla Melchiora X (kolor ZIELONY - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2).
            - przejście ulicami Wrocławską, Niepodległości, Chopina do kościoła NNMP
            - w kościele NNMP (dużym) - Jasełka w wykonaniu naszych uczniów
            Dodatkową atrakcją w tym dniu jest Kino Familijne w LDK-u o godzinie 16.30
            Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do udziału w Orszaku Trzech Króli. Przypominamy, że dla naszej szkoły przypisany jest ZIELONY kolor peleryn.

• Mikołajki

• Ho, ho, ho... 6 grudnia (środa) ubieramy się na czerwono, wkładamy mikołajową czapkę lub inne świąteczne gadżety. Ho, ho, ho...

• Wojewódzki Konkurs Plastyczny PCK

• 30 listopada dwie uczennice naszej szkoły - Karolina z 6a i Kasia z 3 c - brały udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o tematyce honorowego krwiodawstwa. Organizatorem był Lubuski Oddział Okręgowy PCK w Zielonej Górze. Obie uczennice zajęły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy!