• Świętujemy Niepodległą

• Nasza szkoła włącza się w obchody stulecia odzyskania niepodległości. – Świętujemy Niepodległą, bijemy rekord. 9 listopada o godzinie 11.11 w naszej szkole zaśpiewamy czterozwrotkowy hymn. Tego dnia obowiązywać będzie strój galowy oraz przypięty kotylion.

• Śniadanie daje moc

• Śniadanie daje moc - akcja ogólnopolska dla kl.1 - 3. 8 listopada uczniowie klas 1 - 3 będą wykonywać zdrowe posiłki - kanapki, sałatki, szaszłyki. Rodzice przygotowują pokaz i degustację soków owocowo - warzywnych. Uczymy naszych uczniów zasad zdrowego odżywiania.

• Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada chcemy przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie, przezwyciężyć dziecięce lęki. Dlatego w ten wyjątkowy dzień przebierzmy się za naszych ukochanych bohaterów z bajek. 🐝🐲🐶🐱👮👷👸

• Europejski Dzień Języków Obcych

• W naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Obchody składały się z trzech części: quizu językowego, drużynowych zmagań językowo-kulturowych i wystawy prezentującej ciekawostki dotyczące różnych krajów europejskich i ich języków. Wszystkie prace imponowały bogactwem informacji i artystycznym wykonaniem. Uczniowie klas 4, 5 i 6 współzawodniczyli w quizie obejmującym pytania z zakresu wiedzy o Wielkiej Brytanii i Niemczech, czyli krajów, których języków uczymy się w naszej szkole. Ze wszystkimi zagadkami uczniowie poradzili sobie śpiewająco ! Nie zabrakło również bajki "Czerwony Kapturek" przedstawionej w języku niemieckim przez naszych gimnazjalistów.

• W dniach 24-28 w naszej szkole obchodziliśmy Światowe Dni Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji przez cały tydzień Ci starsi i Ci młodsi utrwalali przy każdej okazji tabliczkę, aby w dniu 28.09.2018 przystąpić do egzaminu na Eksperta w tej materii Uczniowie - Egzaminatorzy egzaminowali i starszych, i młodszych. Wszyscy wypadli znakomicie, a tematycznie udekorowana szkoła pozwalała jeszcze utrwalać mnożenie.

• Wymiana międzynarodowa

• 24 września w ramach rewizyty odwiedzili Nas uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły we Vlotho. W pierwszym dniu wizyty nasi goście zwiedzili szkołę. Następnie w formie zabawy każdy z uczestników opowiedział o swoich oczekiwaniach oraz jak widzą wspólny pobyt w naszym mieście.
            W drugim dniu uczniowie wspólnie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych. Dla niemieckich gości było to nie lada wyzwanie. Matematyka po polsku okazała się nie taka trudna. Po obiedzie korzystając z ładnej pogody spędziliśmy czas na świeżym powietrzu udając się nad zalew „Karaś”. Nasze tygodniowe spotkanie było wspierane finansowo przez organizacje PNWM.

• Lekka środa

• "Lekka środa", czyli dzień bez telefonu, ma na celu integrację społeczności uczniowskiej, pokazanie dzieciom, że spędzanie przerw bez telefonów komórkowych wcale nie musi być nudne.

• Obuwie zmienne

• Szanowni Państwo, informujemy, że wszyscy uczniowie zobowiązani są do używania na terenie szkoły zmiennego obuwia .

• Witaj szkoło !!!

• Rozpoczecie roku szkolnego to ważny dzien w życiu każdego ucznia. 3 września 2018 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019.

• Msza święta

• Msza święta inaugurująca nowy rok szkolny odbędzie się 3 września o godzinie 10:00 w parafii NNMP.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca na placu apelowym przy ul. Bohaterów 6:

- klasy II-III gimnazjum o godz. 8:00,

- klasy I-VII o godz. 9:30.

• Dzień Patrona

• 15 czerwca świętować będziemy Dzień Patrona:

- godz. 8.00 - spotkania z wychowawcą,

- godz. 9.00 - Msza św. , klasy I-VI NSPJ, klasi VII i II-III gim NNMP,  po mszy powrót do szkoły na obiady,

- godz. 10.45 - apel dla wszystkich uczniów na placu przy ul. Bohaterów 6

Przypominamy o stroju apelowym.

• Festiwal Nauki

• Serdecznie zapraszamy rodziców do budynku przy ul. Bohaterów 6 na Festiwal Nauki, który odbędzie się 14 czerwca po zebraniach ok godz. 16:30.