W piątek 15 września 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Lubsku zorganizowała marsz pod hasłem “NIe dla agresji i przemocy w Lubsku”, którego celem było zwrócenie uwagi mieszkańców Gminy Lubsko oraz ościennych gmin na tragiczne wydarzenia z sierpnia b.r., głównie dotyczące niewinnej śmierci absolwenta Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku jak i Gimnazjum w Lubsku. Redaktorzy szkolnej strony zamieścili informację o marszu z kilkudniowym wyprzedzeniem, aby wszyscy chętni mogli do niego dołączyć. Do naszego apelu dołączył się również burmistrz Lubska, Janusz Dudojć.
W marszu uczestniczyli uczniowie, wychowawcy i nauczyciele z “dwójki”, przyszły też dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej w Górzynie oraz podopieczni wraz z opiekunami z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lubsku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubsku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku. Z Urzędu Miejskiego Gminy Lubsko przybyła naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, pani Elżbieta Haściło, wraz z innymi pracownikami Urzędu Gminy, tj. panią Marią Wolicką oraz panem Bartłomiejem Sówką. Naszą inicjatywę doceniła również mama tragicznie zmarłego Mariusza, gdy przyszła i dzielnie uczestniczyła w naszym Białym Marszu. Uczniowie naszej szkoły oraz goście swoim ubiorem w kolorach bieli i czerni podkreślili ważność tej chwili, a transparenty, które przygotowali z hasłami o naszej niezgodzie na krzywdę i śmierć drugiego człowieka, w sposób szczególny przemawiały do mieszkańców Lubska. Najważniejszym faktem było świadome uczestnictwo dzieci i młodzieży w naszym marszu, które, mamy nadzieję, zapobiegnie innym nieszczęściom w przyszłości.