• Konkurs recytatorski

• W dniu 23.02.2022 w Domu Kultury odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. 5a: Wiktoria Zwolińska, Wiktoria Buś i Julia Gołębiewska. W swoim repertuarze zaprezentowały utwory Jana Brzechwy i Danuty Wawiłow.

• Fundację Rak'n Roll „Daj włos”

• Uczennica klasy 4a, o wielkim sercu oddała swoje piękne i długie włosy na Fundację Rak'n Roll „Daj włos”. Swoim szlachetnym gestem wspomogła kobiety w trakcie chemioterapii, z tych włosów produkowane będą dla nich peruki. Dziękujemy i gratulujemy postawy!!!

• Lepsza edukacja

• Szkolimy się dla podniesienia jakości kształcenia. W dniach 4-5.02 dwie nauczycielki naszej szkoły wzięły udział w XIII Ogólnopolskiej konferencji we Wrześni pod hasłem „ Lepsza Edukacja” oraz w warsztatach związanych z zastosowaniem nowych technologii i innowacji w edukacji. Warto wspomnieć, że od lat w konferencji bierze udział mnóstwo znanych osobistości ze świata nauczycielskiego i nie tylko, m.in. Radek Brzózka, znani wykładowcy uniwersyteccy, SuperBelfrzy RP oraz Nauczyciele Roku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Rozpoczynamy akcję Góra Grosza

• Jak co roku nasza szkoła przystępuje do akcji charytatywnej Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami.

• Walentynki 2022

• Dzień świętego Walentego to dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!

• Nauka zdalna dla klas V-VIII.

• Na podstawie rozporządzenia z dnia 26.01.2022 r. podpisanego przez Ministra Edukacji i Nauki, od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII przechodzą na naukę zdalną.  Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych  kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.
            W związku z tym, że obecnie w naszym województwie trwają ferie zimowe,
            naukę zdalną dla klas V-VIII rozpoczynamy  od 31 stycznia. Klasy 1-4 przychodzą od tego dnia na lekcje do szkoły.

• Nauka zdalna

• Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało informacje, że od 20 grudnia 2021 roku do 9 stycznia 2022 roku, przechodzimy na nauczanie zdalne.

• l Przegląd Pieśni Patriotycznych

• 8 listopada w naszej szkole odbył się l Przegląd Pieśni Patriotycznych.🎶🎶🎤🎵 Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu i przygotowali różnorodny repertuar. Wszyscy wykonawcy byli gorąco wspierani przez dyrekcję, wychowawców, kolegów i koleżanki z klasy. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Urszula Mikoś,  która opowiedziała o tym, jak podczas okupacji potajemnie śpiewano te wspaniałe pieśni. Cała społeczność uczniowska z wielką ciekawością słuchała opowieści naszego gościa. Spośród wszystkich wykonawców wyróżniono Esterę  z kl. VII b i Romana z kl. VIII a - uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę na festiwalu organizowanym przez ZST.💪Podczas spotkania wręczono  również dyplomy i nagrody za wyróżnienia w Konkursie na najpiękniejszy portret pracownika szkoły. Gratulujemy! 👏Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w  tej wspaniałej  i wzruszającej uroczystości, a Pani Urszuli, która za pięć lat będzie obchodziła setne urodziny, serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i życzymy dużo zdrowia!🍀☺️☺️

• 100 pytań do...Burmistrza Lubska

• Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem "100 pytań do...". Zaproszonym gościem był Burmistrz Lubska, Pan Janusz Dudojć. Uczniowie mogli zadawać pytania z różnych dziedzin życia, na które Pan Burmistrz chętnie odpowiadał. Spotkanie związane bylo z realizacją przez uczniów naszej szkoły projektu Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej . Na ten dzień aula nasza zamieniła się w małą galerię sztuki, w której zaprezentowane zostały obrazy lubskich artystów i prace uczniów. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i za podzielenie się doświadczeniem, pasjami i wspomnieniami.

• Uwaga!!!

• Wydział Edukacji i Spraw Społecznych informuje, że ruszył nabór wniosków w ramach  wsparcia dzieci z rodzin popegeerowskich więc, jeżeli jesteś zainteresowany otrzymaniem sprzętu komputerowego dla swojego dziecka (dotyczy również uczniów pełnoletnich) , które spełnia wszystkie kryteria określone w oświadczeniu (Załącznik 7 lub 8): (zamieszkuje miejscowość gdzie niegdyś funkcjonowało PGR, jest członkiem rodziny byłych pracowników PGR) - wypełnij oświadczenie weź udział w konkursie „Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”.

W ramach wsparcia dziecko może otrzymać laptop wraz z niezbędnym oprogramowaniem.

Zainteresowane i uprawnione osoby składają następujące dokumenty:
            1. Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych
            2. Załącznik 7  (wypełnia rodzic/opiekun prawny w przypadku osoby niepełnoletniej)
            3. Załącznik 8 (wypełnia pełnoletni uczeń, którego dotyczy oświadczenie)
            4. Oświadczenie o wyborze sprzętu i możliwości zapewnienia usług dostępu do internetu.

Termin składania dokumentów:
            22.10.2021 r. do godz. 12:00 w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Lubsku.
            Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 68-457-62-49 lub  68-457-62-19

• Akademia Bezpieczeństwa Fundacja PZU

• Nowa galeria Akademia Bezpieczeństwa Fundacja PZU została dodana do albumu fotograficznego

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU

5 października Fundacja PZU przeprowadziła zajęcia w ramach akcji "Akademia Bezpieczeństwa" z zakresu udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego zachowania na drodze oraz w cyberprzestrzeni. Uczniowie mieli możliwość przejażdżki na segwayu, wykonania resuscytacji oraz doświadczenia jak postrzega świat człowiek znajdujący się w stanie nieważkości (alkogoogle i narkogoogle).Była z nami fotobudka, symulator zderzeń oraz dachowania, i inscenizacje teatralne, w których licznie uczestniczyły dzieci oraz młodzież. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe i ciekawe zajęcia.