• Lekka środa

• "Lekka środa", czyli dzień bez telefonu, ma na celu integrację społeczności uczniowskiej, pokazanie dzieciom, że spędzanie przerw bez telefonów komórkowych wcale nie musi być nudne.

• Obuwie zmienne

• Szanowni Państwo, informujemy, że wszyscy uczniowie zobowiązani są do używania na terenie szkoły zmiennego obuwia .

• Witaj szkoło !!!

• Rozpoczecie roku szkolnego to ważny dzien w życiu każdego ucznia. 3 września 2018 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019.

• Msza święta

• Msza święta inaugurująca nowy rok szkolny odbędzie się 3 września o godzinie 10:00 w parafii NNMP.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca na placu apelowym przy ul. Bohaterów 6:

- klasy II-III gimnazjum o godz. 8:00,

- klasy I-VII o godz. 9:30.

• Dzień Patrona

• 15 czerwca świętować będziemy Dzień Patrona:

- godz. 8.00 - spotkania z wychowawcą,

- godz. 9.00 - Msza św. , klasy I-VI NSPJ, klasi VII i II-III gim NNMP,  po mszy powrót do szkoły na obiady,

- godz. 10.45 - apel dla wszystkich uczniów na placu przy ul. Bohaterów 6

Przypominamy o stroju apelowym.

• Festiwal Nauki

• Serdecznie zapraszamy rodziców do budynku przy ul. Bohaterów 6 na Festiwal Nauki, który odbędzie się 14 czerwca po zebraniach ok godz. 16:30.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH

• Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019, które odbędzie się dnia 13.06 o godzinie 16.30 w świetlicy (łącznik) w siedzibie szkoły przy ulicy Niepodległości 2.

• PICTURE DICTIONARY/BILDWÖRTERBUCH - Konkurs z języka angielskiego i języka niemieckiego dla klas 1 - 6

• Jeśli interesujesz się językiem angielskim/niemieckim i masz zdolności plastyczne przedstaw wybrane słowo z języka angielskiego lub niemieckiego za pomocą obrazu. Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej znaczenie danego słowa w języku angielskim lub niemieckim np. słowo shell (muszla)– przedstawiamy z wyklejonych muszelek; Kaffee (kawa) – przedstawiamy za pomocą ziarenek z kawy.

• Każdy z uczestników może przedstawić do konkursu tylko jedną pracę. Nie dopuszcza się prac zbiorowych.
            • Format: A3/A4
            • Technika plastyczna: dowolna
            • Jury przy ocenie pracy będzie brało pod uwagę zgodność z regulaminem i tematem konkursu, pomysłowość oraz estetykę pracy.

•  Prace konkursowe muszą być opisane (imię, nazwisko, klasa)

• Termin: 18 maja 2018. Prace należy składać u nauczycieli języków obcych lub opiekunów konkursu p. Talmont  i p. Orlińskiej.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody. Ponadto z wyróżniających się prac powstanie wystawa.

• Dzień Otwarty Szkoły

• 21.03.2018 - Dzień Nowych Technologii w Edukacji

W ramach promowania nowych technologii wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Naszą placówkę odwiedziły dzieci z lubskich przedszkoli wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami. Na początku spotkania wszyscy uczestnicy obejrzeli film. Panie Dyrektor zapoznały zebranych z ofertą szkoły. Następnie najmłodsi uczestnicy spotkania wzięli udział w zajęciach warsztatowych. Były to interaktywne zabawy logopedyczne oraz muzyczne, programowanie z grą edukacyjną, na macie oraz z robotami.Zajęcia prowadzili uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli. Nasi goście obejrzeli również pokaz drukowania na drukarce 3D. Spotkanie było pełne pozytywnych emocji.

• Zapraszamy do Oceanarium i świata dinozaurów

• Zapraszamy do Oceanarium i świata dinozaurów. Dnia 20.03 (wtorek) w naszej szkole odbędzie się seans filmowy pod kopułą (na wzór Planetarium) w sali gimnastycznej.

• klasy I-III Oceanarium,
            • klasy IV-VI świat dinozaurów

​​​​ Płatność 8 zł/os. (w tym kalendarz dla każdego uczestnika). Klasy młodzsze do Pani Jolanty Taranowicz, klasy starsze do Pani Karoliny Słoniowskiej do 16.03!!!.

• REKRUTACJA

• Szanowni Rodzice !
            Informujemy, że z dniem 01.02.2018r. rozpocznię się rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2018/2019.
            Wnioski dostępne są w zakładce DLA RODZICÓW -->REKRUTACJA. Wypełnione dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły.