• Zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

• Organizacja zakończenia roku szkolnego 2020/2021:

25.06.2021r.

8.00 - przyjazd autobusów

8.00 - apel klas 3 (plac apelowy),

8.30 - zakończenie klas 1-2 i klas 4 -7,  rozdanie świadectw i nagród w klasach,

9.30 - apel klas 8 (plac apelowy),

powrót autobusów - 10.30.

Msza św. na zakończenia roku szkolego  i katechetycznego - w czwartek 24.06.2021r. o godz. 18.00  w Kościele parafialnym NMP w Lubsku.

• Zapraszamy na zebranie Rodziców przyszłych klas I.

• Drodzy Rodzice, informujemy, że w dniu 24.06.2021 r. o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów przyszłorocznych klas pierwszych. Klasa 1 a spotkanie w świetlicy szkolnej, klasa 1 b w auli szkolnej. Zapraszamy serdecznie.

• SZKOŁA  BEZ  DZWONKÓW
          • SZKOŁA BEZ DZWONKÓW

• Z myślą o powrocie Naszych Uczniów do budynku szkoły Rada Pedagogiczna  powzięła decyzję              o wprowadzeniu innowacji organizacyjnej : szkoła bez dzwonków.

Dzwonki powodują natężenie hałasu i podnoszą poczucie stresu u uczniów i nauczycieli oraz potęgują efekt eksplozji energii uczniowskiej na przerwę. Dzięki wyłączeniu głośnego dzwonka w szkole jest ciszej  i spokojniej. Ponadto dzięki wyłączonym dzwonkom uczniowie uczą się gospodarowania czasem, odpowiedzialności              i punktualności. Brak dzwonków wspiera również podmiotowe traktowanie ucznia oparte na zaufaniu i partnerstwie oraz działa korzystnie na dzieci z nadwrażliwością słuchową.

Jak wspomagać innowację? Na każdym piętrze i w każdej sali jest zegar, dzięki któremu uczniowie i nauczyciele kontrolują czas.  Aby zegary wisiały w większej ilości miejsc, szkoła chętnie przyjmie niepotrzebne duże zegary! Dzwonek nadal będzie pełnił swoje funkcje alarmowe w sytuacji zagrożenia, a w okresie wiosenno-letnim dzwonki będą wzywały uczniów na lekcje z długich przerw spędzanych na boisku szkolnym.

• NAUKA  HYBRYDOWA  KLAS  4-8
          • NAUKA HYBRYDOWA KLAS 4-8

• Drodzy Rodzice i Drodzy Uczniowie,

w dzienniku elektronicznym  Librus w zakładce: Ogłoszenia oraz w indywidualnych wiadomościach umieszczone zostały szczegółowe informacje dla Uczniów i Rodziców związane z organizacją nauki klas 7 i 8  od 17.05. do 21.05. w SP2.

• NABÓR  UZUPEŁNIAJĄCY  DO  KLASY  PIERWSZEJ
          • NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO KLASY PIERWSZEJ

• Szkoła Podstawowa nr 2  im. Bolesława Chrobrego w Lubsku posiada jeszcze wolne miejsca na rok szkolny 2021/2022 w klasie pierwszej.

Postępowanie rekrutacyjne naboru uzupełniającego do pierwszej klasy prowadzone będzie w dniach od 17.05.2021 r.  do 28.05.2021 r.

W dniu 7 czerwca 2021 r. zostanie opublikowana lista kandydatów zakwalifikowanych w rekrutacji uzupełniającej.

W dniach od 7 czerwca do 16 czerwca 2021 r. rodzice pisemnie potwierdzają wolę  przyjęcia dziecka do szkoły.

W dniu 18 czerwca 2021 r. zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej szkoły podstawowej w postępowaniu uzupełniającym.

• Powrót uczniów klas 1-3 do szkoły od 05.05.2021r. i nauka hybrydowa dla klas 4-8 od 17.05.2021r.

• Drodzy Rodzice i Drodzy Uczniowie,

Bardzo cieszymy się  z powrotu od 05.05. 2021r.  Naszych Uczniów  z klas 1-3  do nauki stacjonarnej w szkole oraz o rozpoczęciu od 17.05.2021r. nauki hybrydowej  przez Uczniów klas 4-8.  Szczegółowy harmonogram organizacji nauki hybrydowej został umieszczony w dzienniku elektronicznym Librus w zakładce: Ogłoszenia oraz przesłany w indywidualnych wiadomościach.

• Nasze sukcesy.

• 15 marca 2021 roku, odbył się finał Okręgowego Konkursu Ekologiczno- Wędkarskiego.

Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie klasy 7 a: Bartosz Szymczak i Jakub Mierzwiak.

W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła I miejsce.

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej Bartek zajął II  a Jakub V miejsce.

Gratulujemy!!!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 21.02.2021r.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - coroczne święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku.

W Naszej Szkole również pamiętamy o głównej idei Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, którą jest upowszechnianie wiedzy na temat bogactwa różnorodności językowej świata i jej znaczenia dla ochrony różnorodności kulturowej. Dzień ten również podkreśla rolę nauki języków obcych w edukacji.

Tegorocznym tematem przewodnim obchodów Dnia Języka Ojczystego  jest   „Wspieranie wielojęzyczności na rzecz integracji społecznej i przeciw wykluczeniom w edukacji”.

Przedstawiamy prace uczniów klasy  8b.