• Wybory Samorządu Uczniowskiego

• We wtorek 10 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodnicząca klas I-III została Ewa z klasy 2a, członkami  Diana oraz Walerija również z 2a. Przewodniczącą klas IV-VIII została Michalina z klasy 6b. Wiceprzewodniczącym Szymon z 7b, skarbnikiem Marta z 8a, członkami zarządu: Lena oraz Karol z 6c. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

• Europejski Dzień Języków

• 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności językowe biorąc udział w Konkursie Recytatorsko-Wokalnym. Zwycięzcą okazał się Jeremiasz z klasy 3b w utworze "Solo".

• Gratulacje!

• DRużyna chłopców z klas 7-8 wygrała turniej gminny piłki nożnej i awansowała do zawodów powiatowych.

• Dożynki w Mierkowie

• Podczas uroczystości dożynkowych w Mierkowie naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IVb oraz Va pod opieką pani Wiolety. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

• Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

• Nasza szkoła miała wielu reprezentantów podczas Narodowego Czytania "Nad Niemnem" w Bibliotece - Centrum Kultury w Lubsku.  Z fragmentami lektury zapoznawaliśmy przybyłych mieszkańców miasta i gminy. Podziwialiśmy również przepiękne obrazy namalowane przez lokalnych twórców

• ...

• W imieniu Rodziny naszego zmarłego absolwenta Mariusza , chcielibyśmy poinformować całą społeczność Lubska o ustawieniu krzyża świętego w miejscu Jego śmierci, z prośbą o jego poszanowanie.

• Podsumowanie marszu ph. "Nie dla agresji i przemocy w Lubsku."

• W piątek 15 września 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Lubsku zorganizowała marsz pod hasłem “NIe dla agresji i przemocy w Lubsku”, którego celem było zwrócenie uwagi mieszkańców Gminy Lubsko oraz ościennych gmin na tragiczne wydarzenia z sierpnia b.r., głównie dotyczące niewinnej śmierci absolwenta Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku jak i Gimnazjum w Lubsku. Redaktorzy szkolnej strony zamieścili informację o marszu z kilkudniowym wyprzedzeniem, aby wszyscy chętni mogli do niego dołączyć. Do naszego apelu dołączył się również burmistrz Lubska, Janusz Dudojć.

W marszu uczestniczyli uczniowie, wychowawcy i nauczyciele z “dwójki”, przyszły też dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej w Górzynie oraz podopieczni wraz z opiekunami z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lubsku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubsku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku. Z Urzędu Miejskiego Gminy Lubsko przybyła naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, pani Elżbieta Haściło, wraz z innymi pracownikami Urzędu Gminy, tj. panią Marią Wolicką oraz panem Bartłomiejem Sówką. Naszą inicjatywę doceniła również mama tragicznie zmarłego Mariusza, gdy przyszła i dzielnie uczestniczyła w naszym Białym Marszu. Uczniowie naszej szkoły oraz goście swoim ubiorem w kolorach bieli i czerni podkreślili ważność tej chwili, a transparenty, które przygotowali z hasłami o naszej niezgodzie na krzywdę i śmierć drugiego człowieka, w sposób szczególny przemawiały do mieszkańców Lubska. Najważniejszym faktem było świadome uczestnictwo dzieci i młodzieży w naszym marszu, które, mamy nadzieję, zapobiegnie innym nieszczęściom w przyszłości.

• Marsz ph: "Nie dla agresji i przemocy w Lubsku".

• Dnia 15.09.2023 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Lubsku organizuje marsz ph: ”Nie dla agresji i przemocy w Lubsku”. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w marszu zapraszamy w piątek 15 września 2023 r. o godzinie 10.00 przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lubsku, ul.Bohaterów 6.

Do naszego apelu dołącza się również Burmistrz Lubska Pan Janusz Dudojć.

• Narodowe Czytanie

• Dzisiaj aktywnie włączyliśmy się do akcji Narodowego Czytania, wspólnie czytaliśmy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

• Witaj szkoło !

• Rozpoczynamy kolejny rok szkolny 2023/2024. Po wakacjach, pełnych radości i chwil wypoczynku, nadszedł czas powrotu do szkolnej ławki. Drodzy Uczniowie, pamietajcie, że szkoła to nie tylko nauka, ale też miejsce, gdzie możemy nawiązywać prawdziwe przyjaźnie i dzielić sie swoimi pasjami z innymi.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września (poniedziałek) o godzinie 9:00 na dziedzińcu szkoły. Przypominamy o stroju apelowym.

Osoby dojeżdżające szkolnymi autobusami- odjeżdżają o godz.10.00.

• Zebranie z rodzicami przyszłych pierwszoklasistów

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 zaprasza Rodziców uczniów klas pierwszych rozpoczynających w roku szkolnym 2023/2024 edukację w naszej szkole na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek 24.08.2023 r. o godzinie 16.00 w świetlicy szkolnej.

• Mamy złoto!

• Nasza uczennica Michalina Piróg reprezentowała USA BEACH Volley Lubsko na Mistrzostwach Polski w mini siatkówce plażowej. Dziewczyny zdobyły złoto!!! Gratulacje!!!

• Drodzy Ósmoklasiści!

Nadszedł czas rozstania… Wydaje się, że tak niedawno pierwszy raz przekraczaliście próg naszej szkoły. A teraz nastaje chwila wyciszenia i pożegnania z kolegami, koleżankami, nauczycielami, wychowawcami. Coś się kończy, ale i coś się zaczyna… Właśnie kończy się nasza wspólna wędrówka, dzięki której, mamy nadzieję, zdobyliście niezbędne doświadczenie i umiejętności.

Zaczyna się nowy etap w Waszym życiu – etap szkoły średniej. Bądźcie silni i pełni wiary we własne możliwości, nie zniechęcajcie się trudnościami, w nowym środowisku spotkajcie ciekawych, wartościowych ludzi oraz… pamiętajcie o nas – swojej Szkole Podstawowej nr 2.

• Zakończenie roku szkolnego

• Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku, nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego zostały wręczone nagrody i dyplomy dla wyróżniających się dzieci.  Życzymy wszystkim bezpiecznych, wymarzonych i pełnych relaksu wakacji.