• Olimpiada Zdrowia PCK

• Etap rejonowy 31.Olimpiady Zdrowia PCK zaliczony z najwyższym wynikiem. Gratulacje dla Kasi z kl.8a za zajęcie I miejsca i awans do etapu okręgowego.

• Las w prozie i poezji

• 19.12.2023 w Bibliotece - Centrum Kultury w Lubsku odbył się finał konkursu recytatorskiego "Las w prozie i poezji". Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Leon z kl. 1b, Jeremiasz z kl. 3b, Joasia z kl. 4a oraz Hania z kl. 7a. W kategorii III (klasy 7-8 oraz szkoły średnie) pierwsze miejsce zajęła Hania z kl. 7a. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Naszym recytatorom serdecznie gratulujemy! Byliście wspaniale przygotowani i pięknie prezentowaliście się na scenie!

• Wolontariat

• Wolontariuszki z naszej szkoły odwiedziły i przyniosły prezenty mikołajkowe podopiecznym w ZOL w Lubsku.

• Tutoring rówieśniczy warsztaty z druku 3D

• Przygotowujemy warsztaty z druku 3D dla uczniów klas młodszych. Uczniowie klasy 7c : Oliwier, Filip i Jakub poznawali i utrwalali tajniki druku 3D, aby swoje umiejętności i wiedzę w tym zakresie przedstawić młodszym kolegom. Działania te podejmowaliśmy w ramach projektu Szkoła z Klasą, którego zadaniem jest praca w ramach tutoringu rówieśniczego. Tutoring rówieśniczy polega na współpracy dwóch uczniów, z których jeden ma większe doświadczenie, wiedzę i poziom kompetencji w jakimś obszarze, a drugi doświadcza trudności w danym zakresie. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie są bardzo pojętni i kreatywni. #Laboratoriaprzyszlosci, #SzkołazKlasą2.0

• W Krainie Pani Muzyki

• Dzisiaj z Lubuskim Biurem Koncertowym "Orfeusz" przenieśliśmy się do Krainy Pani Muzyki. Mieliśmy okazję posłuchać wspaniale wykonanych utworów. Tym razem artyści pokazali nam różnicę pomiędzy instrumentami akustycznymi a elektrycznymi. Serdecznie dziękujemy!

• Olimpiada Zdrowia PCK z Biedronką.

• 14 grudnia uczennice klasy 7a i 8a wzięły udział w etapie szkolnym Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką. Osoba z najwyższą liczbą punktów będzie reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym. #olimpiadazdrowiapck

• Portret Świętego Mikołaja

• Zwycięzcy konkursu plastycznego ph. ,,Portret Świętego Mikołaja" w kategorii klas 1-3 :

I m. Filip z kl.1a

II m. Natalia z kl. 1a

III m. Nadia z kl. 1b

wyróżnienia: Szymon z z kl. 1a, Lena z kl. 2b

W kategorii klas 4-8 :

I m. Julia z kl. 7a oraz Natalia  z kl. 7b

II m. Marta z kl. 4b oraz Lena z kl. 6c

III m. Malwina z kl. 5b

III m. Jan z kl. 7b

wyróżnienie: Emilia  z kl. 5b

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursi

• Mikołajki z Falubazem.

• 14 grudnia 2023r. gościliśmy przedstawicieli klubu sportowego Falubaz Zielona Góra. W ramach akcji "Falubazowe Mikołajki" obdarowali oni prezentami uczniów naszej szkoły.

Za wszystkie upominki gorąco DZIĘKUJEMY!

• "Mój przyjaciel miś"

• Wyniki konkursu!!! Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny "Mój przyjaciel miś". W kategorii klas I-III 1 miejsce zajął Radosław z 2b, 2 miejsce Stanisław z 2a, Liwia 3b, 3 miejsce Maksymilian 2b, Jan 1b. Wyróżnienie Szymon 1a .W kategorii klas IV-VIII 1 miejsce Zofia4b, 2 miejsce Martyna 4b, 3 miejsce Lena 4a.

• Uwaga ósmoklasiści!!!

• JZapraszamy na webinar. Chcecie wiedzieć jak czytać Balladynę, aby lepiej zrozumieć przesłanie lektury? To temat przewodni najbliższego webinaru, który organizują twórcy aplikacji edukacyjnej ZDAY (te webinary zgromadziły do tej pory ponad 22 tysiące uczestników!). Marek Lepczak, w roli prowadzącego podpowie również, jak efektywnie przygotować się do egzaminu ósmoklasisty oraz w jaki sposób czytanie ze zrozumieniem pozwoli uzyskać dodatkowe punkty.

Webinar odbędzie się w czwartek, 23.11, o 19:00. Potrwa około 60 minut. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy w imieniu organizatorów do zapisów na stronie:https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

Dawka wiedzy to jednak nie wszystko, co szykują organizatorzy. W trakcie webinaru będzie możliwość wygrania drona! Dlatego warto być od samego początku i uważnie słuchać prowadzącego!

Webinary organizowane przez ZDAY gromadzą setki uczestników , którzy chcą osiągać lepsze rezultaty w nauce przy mniejszym niż dotychczas nakładzie czasu.

Żeby nie przegapić tej okazji, warto już teraz zapisać się na najbliższe wydarzenie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

• Pasowanie klas I.

• Szkoła Podstawowa nr2 w Lubsku uroczyście przyjęła do szkolnego grona 41 uczniów dwóch klas pierwszych.Ślubowanie i pasowanie na ucznia symbolicznym ołówkiem było ważnym wydarzeniem dla pierwszoklasistów,ich rodziców i nauczycieli.

Zobaczcie!

• Góra Grosza

• 1 listopada rusza akcja " Góra Grosza". Celem XXIV edycji " Góry Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Akcja polega na zbiórce monet od 1gr do 5zł.