• Scratch po recyklingu

• W naszej szkole łączymy tradycyjne metody nauczania z nowoczesnymi. Jak zrobić coś z niczego? Czy można samodzielnie stworzyć komputerową grę ekologiczną? Popatrzcie sami!

• "Dwójka" najlepsza!

• "Dwójka" najlepszą szkołą w szachach!

Tegoroczny Turniej Grand Prix Lubska Szkół Podstawowych w Szachach w klasyfikacji drużynowej wygrała nasza drużyna pokonując wysoko Szkołę Podstawową z Jasienia, Szkołę Podstawową nr 1 i Szkołę Podstawową z Górzyna. Dziękujemy i gratulujemy zawodnikom, trenerom: p. Darkowi Bielińskiemu i Mireli Wojciechowskiej oraz klubowi "Caissa" Lubsko.

• Finał wojewódzki

• Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie VII miejsce w województwie podczas  finału Drużynowego Turnieju Szachowego, który odbył się 13 kwietnia w Sulechowie.

Na szachownicach walczyli Karola Machnicka, Tomek Lambrecht, Olek Kiełek, Kuba Kołodziejski i Kuba Mierzwiak. GRATULACJE!!!

• Grand Prix - V runda

• Ostatnie, piąte spotkanie z cyklu Grand Prix Lubska w szachach 15 kwietnia w grupie dziewcząt wygrała Karolina Machnicka, wśród chłopców, jak zwykle bez straty punktów na pierwszym miejscu Tomek Lambrecht, drugie miejsce przypadło Olkowi Kiełkowi. Świetnie spisali się pozostali zawodnicy dzielnie walcząc o punkty indywidualne i drużynowe - Kuba Kołodziejski, Kuba Giedrojć, Maksymilian Cypel, Kuba Mierzwiak, Szymon Słodki, Kuba Tołłoczko, Filip Ślifirski, Borys Rafalski i Bartek Szymczak.

• Kolejny sukces

• Kolejny sukces szachistów z "Dwójki" - na najwyższych stopniach podium 4 rundy Grand Prix Lubska stanęli Tomek Lambrecht i Karolina Machnicka, na drugim miejscu - Olek Kiełek. Tomek zapewnił już sobie zwycięstwo w turnieju, Karola i Olek mają wielkie szanse by stanąć na podium, ale o wszystkim zdecyduje ostatnia runda w kwietniu. GRATULACJE dla wszystkich reprezentantów naszej szkoły. Jesteście super. A tak na marginesie - w czołówce Grand Prix szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych znajdują się nasi absolwenci - BRAWO! - Ada Urbaniak, Agata Wojciechowska, Gabriel Kołtun i Michał Rajman.

M.Wojciechowska

• III miejsce naszych siatkarzy

• Dnia 11 marca w Nowej Soli odbyły się zawody 1/4 finalu wojewódzkiego piłki siatkowej chłopców. Nasi zawodnicy ukończyli zawody na III miejscu. Gratulacje.

• Zwycięstwo drużyny szachistów.

• I miejsce drużyny SP 2 w szachach podczas turnieju powiatowego, który odbył się 12.02.16r. w Żarach. Drużyna w składzie: Tomasz Lambrecht, Aleksander Kiełek, Jakub Kołodziejski, Karolina Machnicka i Jakub Mierzwiak zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Opiekun - Mirela Wojciechowska

.

• Warsztaty paleontologiczne

• 3 marca w szkole odbędą się warsztaty paleontologiczne, które poprowadzi paleontolog, doktor nauk o Ziemi Paweł Wolniewicz. Koszt 8zł (wpłaty przyjmują wychowawcy do 19.02).

• Zimowisko

• W drugim tygodniu ferii dzieci uczęszczały na zimowisko zorganizowane w naszej szkole. Brały udział w atrakcyjnych zajęciach plastycznych i komputerowych. Spotkały się z lubskimi strażakami, którzy zapoznali je z wyposażeniem wozu strażackiego oraz zorganizowali dla nich kurs ratownictwa i pierwszej pomocy.  Ponadto nasi uczniowie skorzystali z bogatej oferty Lubskiego Domu Kultury i Lubskiej Biblioteki::

- warsztaty teatralne w LDK,

- „Muzyczne rozgrywki” w Bibliotece Publicznej,

- bal karnawałowy w LDK,

- ognisko z kiełbaskami przy LDK,

- spektakl „Królowa Śniegu” Teatru ART - RE z Krakowa (w LDK),

- „Bajkowe zabawy ruchowe” w Bibliotece Publicznej,

- Festiwal Piosenki „Śnieżynka 2016” w LDK.

Czy zajęcia podobały się dzieciom? Obejrzyjcie zdjęcia i oceńcie sami.

• Plan lekcji na II semestr

• Informujemy, że od poniedziałku tj. 01.02 obowiązywać będzie nowy plan lekcji na II semestr. Znajdziecie go w zakładce PLAN LEKCJI, jak również na tablicy ogłoszeń w szkole.

• Spotkanie ze sztuką

• 13.01 (środa) godz. 8:30 dla klas I proponujemy teatr "Baśnie dalekiego wschodu". Cena biletu 16zł.

Natomiast o godz. 11:50 klasom V proponujemy teatr "Szatan z siódmej klasy".Cena biletu 16zł.

• Koncert styczniowy

• 7.01 (czwartek) w LDK-u odbędzie się styczniowe spotkanie z muzyką. Cena biletu 3zł.

klasy I-III godz. 10:00

klasy IV-VI godz. 11:00

• Rok bażanta

• Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji programu "Ożywić pola-ożywić lasy". Obecny rok szkolny jest Rokiem bażanta. 15 grudnia uczniowie klasy 3a uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej zorganizowanej przez myśliwego z Koła Łowieckiego "Jeleń". Zajęcia odbyły się w lesie, nad zalewem "Karaś". Myśliwy przygotował dzieciom zadania niespodzianki, które wszystkim sprawiły wiele radości. Poprzez zabawę uczniowie poznali ciekawostki z życia bażantów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały specjalny podsyp do karmienia ptaków. Uwagę uczniów przyciągnęły również ślady jeleni, buchtowiska dzików i fragmenty szczęki dzika. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Mimo grudniowej aury wszystkim dopisywał humor. Była to wspaniała lekcja przyrody w terenie.