• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Cztery Komisje Egzaminacyjne w czasie przerw i lekcji sprawdzały, czy nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły potrafią mnożyć. Okazało się, że umieją znakomicie. Film z migawkami ze ŚDTM można obejrzeć na stronie https://youtu.be/HSZMFN7Vves.

• Ze szkolnej szachownicy

• Pierwszy Turniej Szachowy Grand Prix Szkół już
            za nami i ... mamy pierwsze sukcesy! Stoczyliśmy piękne szachowe bitwy z uczniami ze szkół nr 1 w Lubsku, Szkoły Podstawowej z Jasienia i z Górzyna.

BRAWO! Zwycięzcy: Eryk Ostojicz I m-ce, Olek Kiełek II m-ce i Karolina Machnicka I m-ce. Tuż za podium Nikodem Mikołajczuk IV m-ce (dodatkowo wyróżniony w symultanie z mistrzem p. Darkiem Bielińskim), oraz Kuba Tołłoczko, Maksymilian Cypel, Kuba Mierzwiak, Filip Ślifirski, Kuba Duszczak. Szczególne gratulacje dla  startujących po raz pierwszy - Marceliny Bielińskiej, Beaty Gryszczuk i Piotrka Mazurkiewicza. Już za miesiąc kolejny turniej i mamy nadzieję - kolejne sukcesy. GRATULUJEMY!

Zdjęcia w galerii

• KONKURSY KURATORYJNE

• Terminarz konkusów przedmiotowych etap szkolny

•  konkurs przedmiotowy z j. polskiego - 14.11.2016
            • konkurs przedmiotowy z przyrody - 15.11.2016
            • konkurs przedmiotowy z j.angielskiego - 16.11.2016
            • konkurs przedmiotowy z matematyki - 21.11.2016
            • konkurs przedmiotowy z historii - 22.11.2016
            • konkurs przedmiotowy z j. niemieckiego - 23.11.2016

• Spotkania z rodzicami

• Zapraszamy Rodziców Uczniów Naszej Szkoły na prezentację pt. "Dzieci w sieci". Spotkanie odbędzie się w świetlicy szkolnej.

Spotkanie dla rodzciów klas I-III godzina 16.00

Spotkanie dla rodziców klas IV-VI godzina 17.00

Po spotkaniu zapraszamy na zebranie z wychowawcami

klasa

Waldemar Ogonowski

gab nr 1

• Szkolna dyskoteka

• 29.09 (czwartek) w małej sali gimnastycznej odbędzie się szkolna dyskoteka. Wstęp 2 zł. Obowiązuje obuwie zmienne. Zgody do odebrania u wychowawców.

• Szkolne koło szachowe

• Od wielu lat w szkole działa Koło Szachowe, w zajęciach którego uczestniczą chętni uczniowie począwszy od pierwszej klasy aż do szóstej. Nie od dziś wiadomo, że gra w szachy niesie ze sobą szereg zalet, pośród których warto wspomnieć chociażby o rozwijaniu logicznego myślenia, umiejętności analitycznych, pamięci, kreatywności czy dyscypliny.Między innymi z tego powodu od września w naszej szkole wprowadzony został nowy projekt o nazwie „Edukacja przez szachy w szkole” realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym. Projektem objęte zostały klasy 1a, 2 a i 2c.  W ramach projektu szkoła otrzyma 15 kompletów szachowych oraz szachownicę demonstracyjną. Zajęcia szachowe odbywają się raz w tygodniu  i obejmują wszystkich uczniów danego oddziału. Nauka zakończy się oceną opisową na świadectwie. Mamy nadzieję, że spośród młodych szachistów wyrosną nowi mistrzowie przynosząc naszej szkole kolejne szachowe sukcesy.

• Zbiórka żołędzi

• Nadchodzi zima – trudny czas dla wszystkich zwierząt leśnych. W związku z tym, serdecznie zachęcamy do zbierania żołędzi, które zostaną przekazane do koła łowieckiego, aby zimą dokarmiać zwierzętom. Dzięki naszym wspólnym staraniom pomożmy zwierzętom przetrwać zimę. Żołędzie można przynosić do pana woźnego.

• Msza Święta

• Msza Święta rozpoczynająca rok szkolny 2016/2017 odbędzie się w piątek 02.09.2016r. o godz. 10:00. Przypominamy o stroju galowym.