Aktualności
1% podatku przekaż na edukację Swojego dziecka
Rekrutacja do pierwszej klasy 2019/2020
Szanowni Rodzice wszelkie informacje oraz dokumenty dotyczące przyjęcia dziecka do Szkoły Podstawowej nr 2 na rok szkolny 2019/2020 znajdują się w zakładce DLA RODZICÓW -->REKRUTACJA.
Zebranie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie sie 13 lutego (środa) od godziny 16:00.

Poczta Walentynkowa
W związku ze zbliżającym się dniem Św. Walentego uruchamiamy Pocztę Walentynkową. Skrzynka pocztowa znajduje się w radiowęźle.
Bezpiecznye ferie
Życzymy udanych i bezpiecznych ferii. Bawcie się dobrze. ⛄❄☺
Zebranie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami podsumowujące I semestr, które odbędzie się 9 stycznia (środa) o godzinie 16:30. Rada Rodziców SP2 zaprasza o godzinie 17:00 na Nadzwyczajne Zebranie wszystkich rodziców do sali gimnastycznej przy ulicy Bohaterów 6.
Spotkanie z Burmistrzem
Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie z Burmistrzem w czwartek 10.01. o godzinie 15:00 w auli szkolnej przy ul. Bohaterów 6.
Dzieci to nie ziemniaki!
My, Rodzice uczniów oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku kategorycznie sprzeciwiamy się przeniesieniu siedziby szkoły z budynku przy ulicy Bohaterów 6 do mniejszego budynku przy ulicy Niepodległości 2. Nie godzimy się na zdecydowanie gorsze warunki pracy i nauki i na oddanie budynku naszej szkoły powiatowi na siedzibę ZST.
Magicznych Świąt Bożego Narodzenia
Zdrowych, wesołych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech będą one okazją do zadumy,
ale i radości z rodzinnego spotkania.
Niech przyniosą wytchnienie
od codziennych zmagań i trosk.
Oby magia Bożego Narodzenia
przetrwała w nas jak najdłużej!
Magicznych Świąt Bożego Narodzenia
życzy
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Jarmar Świąteczny
Mikołajki
W czwartek 6 grudnia przychodzimy ubrani na czerwono lub z elementami, gadżetami "mikołajkowymi".
Domek dla jeża
Zima za pasem ❄❄⛄a jeże przygotowują się do hibernacji.W trosce o te małe ssaki uczniowie naszej szkoły zbudowali domki, których wystawę można podziwiać w holu szkoły. Ponadto jury (z przewodniczącym myśliwym p.Ryszardem) postanowiło przyznać 3 nagrody i 5 wyróżnień za najpiękniejsze i najbardziej praktyczne domki. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się na początku grudnia podczas wyjadu uczestników konkursu do domku myśliwskiego "Hubertówka" w Brodach. Gratulujemy!🏆🏆🏆
Ogólnopolski Konkurs "WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW"
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników"! Zapisy i wszelkie informacje udzielają nasze biblioteki do 28 listopada.
Konkurs przebiega w czterech etapach:
- pierwszy - szkolno-biblioteczny: indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych i test kwalifikacyjny;
- drugi - powiatowy: test drużynowy;
- trzeci - półfinały wojewódzkie: test drużynowy;
- czwarty - finał ogólnopolski: test drużynowy.
- Etap pierwszy konkursu rozpoczyna się 6 listopada 2018 r. i trwa do 31 stycznia 2019 r.
- Celem pierwszego etapu jest wyłonienie po trzech uczestników etapu powiatowegow dwóch kategoriach wiekowych (1-4 i 5-8).
- Uczniowie zdobywają sprawności poprzez czytanie książek z proponowanej listy 20 tytułów i rozwiązywanie przygotowanych do nich testów, odbieranych u koordynatora szkolnego. Testy zawierają pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu, a także pytania interdyscyplinarne powiązane z treścią książki.
- Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci wraz z rodzicami/opiekunami przy rozwiązywaniu testów. Rodzice mogą wspierać dzieci, nakierowywać je na właściwy tok myślenia, czy odpowiednie źródło informacji, ale nie powinni wypełniać testu za nie.
- Każdy formularz WLC dotyczy jednej książki. Za każdy formularz można uzyskać maksymalnie 100 punktów. Do zaliczenia każdego testu należy zdobyć minimum 80 punktów. Za zaliczenie testu uczniowie otrzymują sprawność.
- Uczniowie mogą zdobywać sprawności do 11 stycznia 2019 r.
- Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą 6 sprawności, biorą udział w szkolnym teście kwalifikacyjnym do drugiego etapu – powiatowego.
- Test kwalifikacyjny odbędzie się w szkole w terminie do 31 stycznia 2019 r.
Pedagog szkolny - zmiany
Zmiany godzin pedagoga szkolnego pani Kamilli Bryłki
Uroczysta gala.
W pątek 9.11.2918 r. w Lubskim Domu Kultury odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po występach o godz.11.11 społeczność uczniowska odśpiewała hymn Polski.
Odlotowy Playroom - prosimy o głosy.
Zagłosuj, to nic nie kosztuje, a dzieciakom lepszą szkołę buduje - https://www.siegrasiema.com/swietlice
Świętujemy Niepodległą
Nasza szkoła włącza się w obchody stulecia odzyskania niepodległości. – Świętujemy Niepodległą, bijemy rekord. 9 listopada o godzinie 11.11 w naszej szkole zaśpiewamy czterozwrotkowy hymn. Tego dnia obowiązywać będzie strój galowy oraz przypięty kotylion.
Śniadanie daje moc
Śniadanie daje moc - akcja ogólnopolska dla kl.1 - 3. 8 listopada uczniowie klas 1 - 3 będą wykonywać zdrowe posiłki - kanapki, sałatki, szaszłyki. Rodzice przygotowują pokaz i degustację soków owocowo - warzywnych. Uczymy naszych uczniów zasad zdrowego odżywiania.
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada chcemy przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie, przezwyciężyć dziecięce lęki. Dlatego w ten wyjątkowy dzień przebierzmy się za naszych ukochanych bohaterów z bajek. 🐝🐲🐶🐱👮👷👸
Rodo
Polityka prywatności
Ochrona danych osobowych na stronach EduPage traktowana jest bardzo poważnie. Odwiedź stronę poniżej, aby dowiedzieć się w jaki sposób chronione są Twoje dane osobowe: Polityka prywatności
Archiwum Aktualności
