• SUKCES SZACHISTÓW SP2

• Wspaniała Czwórka - Aleksander Kiełek (kapitan), Eryk Ostojicz, NIkodem Mikołajczuk i Karolina Machnicka zajęła wysokie 4 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w szachach szybkich w kategorii szkoły podstawowe. Mistrzostwa odbyły się 12 grudnia 2016 w Sulechowie. W zmaganiach uczestniczyło 27 drużyn z całego województwa lubuskiego.

Gratulujemy uczniom i opiekunowi pani Mireli Wojciechowskiej.

• Wzorowy czytelnik

• 9 grudnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Lubsko odbyła się uroczystość wręczenia nagród wzorowym czytelnikom. Uczniowie nagrodzeni z naszej szkoły to Patrycja Lipińska z kl.2a, Adrian Puchalski z kl.2c, Michał Miciak z kl.3a oraz Antoni Kurant z kl.3b. Gratulujemy!

• Spotkanie z Sieciuchami

• W ostatnim tygodniu listopada nasi uczniowie z młodszych klas uczestniczyli w lekcji: „Spotkanie z Sieciuchami”. Migawki z zajęć można obejrzeć na filmie na stronie https://youtu.be/sZglr5rqxCs. Piękne obrazki wykonane przez dzieci wyeksponowaliśmy na plakatach i udekorowaliśmy nimi szkolne korytarze. Lekcje prowadziły nauczycielki: Jolanta Pietrus, Dorota Grzebyk, Urszula Szóstak i Elżbieta Kondracka.

• W ostatnim tygodniu listopada uczniowie wszystkich klas czwartych, piątych i szóstych naszej szkoły rywalizowali ze sobą sprawdzając swoją wiedzę na temat bezpiecznego Internetu. Rozwiązywali w aplikacji Kahoot quiz  „Cyberbezpieczni”, ułożony przez nauczycielkę naszej szkoły – Dorotę Grzebyk. Zmagania konkursowe wzbudziły żywe emocje, co można zobaczyć na filmiku zamieszczonym na Youtube:  https://youtu.be/f9Dtn1QM4D0

Zajęcia prowadziły panie Dorota Grzebyk, Urszula Szóstak i Małgorzata Iwaniuch. Zdjęcia z lekcji w galerii.

• Bal Andrzejkowy

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-6 na Bal Andrzejkowy, który odbędzie się 30.11 (środa) w godzinach 16:00-18:00 w małej sali gimnastycznej. Biletem wstępu jest artykuł (karma, gadżety) dla czworonożnych przyjaciół ze schroniska. Przypominamy o obuwiu zmiennym.

• Kolejne sukcesy "Dwójki"

• 25 listopada nasi uczniowie rozegrali drugi turniej z cyklu Grand Prix Lubska Szkół Podstawowych. Tym razem Karolina Machnicka wywalczyła 3 miejsce ustępując koleżankom z Górzyna i Jasienia, natomiast w klasyfikacji chłopców - podium należało do "Dwójki" - 1. Aleksander Kiełek, 2. Eryk Ostojicz, 3. Maksymilian Cypel.  Gratulacje dla zwycięzców i słowa pochwały dla pozostałych reprezentantów, którzy walecznie zdobywali kolejne punkty do klasyfikacji ogólnej - BRAWO!: Nikodem Mikołajczuk, Jakub Tołłoczko,  Jakub Mierzwiak, Jakub Duszczak, Filip Ślifirski, Piotr Mazurkiewicz, Marcelina Bielińska, Beata Gryszczuk. Życzymy dalszych sukcesów.

• WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

• Dzisiaj obyły się warsztaty dla naszych kolegów i koleżanek  z przedszkola. Świetnie się bawili ucząc się literek i liczb. Spotkanie poprowadziła p.Ewa Jędryś - dziękujemy

• Zajęcia logopedyczne

• Terminy zajęć logopedycznych

Pani Iga Ossowska

wtorek - 6 i 7 godzina lekcyjna

środa - 6 godzina lekcyjna

czwartek - 7 godzina lekcyjna

Pani Jolanta Taranowicz

poniedziałek - 6 i 7 godzina lekcyjna

wtorek - 6 i 7 godzina lekcyjna

środa - 6 i 7 godzina lekcyjna

• IV Festiwal Pieśni Patriotycznej

• IV Festiwal Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Lubsku, to znakomita lekcja zarówno historii jak i patriotyzmu. W tym roku zdobyliśmy Grand Prix i jesteśmy dumni z tego sukcesu, bo poziom festiwalu jest zawsze bardzo wysoki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, a organizatorom dziękujemy za to, że festiwal stał się tradycją naszego miasta.

• Realizacja projektu mPotęga

• Od września reazlizujemy projekt z cyklu mPotęga, dofinansowany przez Fundację mBanku. W projekcie dzieje się dużo. Robimy WebQuesty, układamy i rozwiązujemy krzyżówki, poznajemy kulturę na szego kraju i w sposób praktyczny uczymy się matematyki. Ktoś pewnie zadania pytanie - jak połączyć matematykę, kuchnię i zwiedzanie regionów Polski? Sprawdźcie, wszystko opisujemy na blogu projektu: http://krainamatematyki.blogspot.com

• Pasowanie na ucznia

• 27.10 w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. Do grona braci uczniowskiej dołączyło 15 pierwszoklasistów. W krótkim programie artystycznym dzieci zaprezentowały umiejętności recytatorskie i muzyczne.Ceremonię prowadził Samorząd Uczniowski pod opieką p. I. Ossowskiej. Otrzymane na zakończenie spotkania dyplomy, kuferki obfitości, książeczki i zakładki wywołały wiele radości. Po poczęstunku pierwszaki pojechały do sali zabaw w Jasieniu.Chwile radości i zabawy na pewno na długo pozostaną w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia w galerii.

• CODE WEEK

• Kolejny rok nasza Dwójka bierze aktywny udział w miedzynarodowym święcie programowania Code Week. Nauczyciele p. M. Stefanowicz, p. E. Jędryś, P. Dorota Grzebyk, p. Urszula Szóstak i p. Małgorzata Rabenda prowadziły zajęcia dla naszych uczniów z programowania w języku Scratch. Programowanie to nasza specjalność, lubimy to :-)

• Kid Speak

• W dniach 17-21 października w ramach projektu Kid Speak naszą szkołę odwiedziły dwie praktykantki, Gaby z Meksyku i Misha z Pakistanu. Warsztaty promowały postawę tolerancji, poszerzyły wiedzę naszych uczniów na temat geografii,historii i kultury Meksyku i Pakistanu,a przede wszystkim była to praktyczna nauka języka angielskiego.