11 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbył się IV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości pod honorowym patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak, w którym brali udział nasi uczniowie Tomasz Lambrecht i Aleksander Kiełek. Zwycięzcą turnieju został Tomek, który zdobył 8 punktów z 9 partii. Olek zakończył turniej na 5 miejscu z 7 punktami. Do gry przystąpiło 91 młodych szachistów z województwa Wielkopolskiego i Lubuskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Aktualności
IV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości
Code Week
15 października 2015 r. z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania (CodeWeek) zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień ze Scratchem. Kilka dni wcześniej rozwiesiliśmy na korytarzach i w gabinetach kolorowe plakaty i gazetki zapowiadające wielkie kodowanie. Młodsze dzieci przygotowały opaski na głowę z duszkiem – kotkiem, a starsi przyozdobili w ten sam sposób swoje kapelusze morro. Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach wiekowych. Na piątej i szóstej lekcji (od 11:50 do 13:30) w kodowaniu brało udział szesnaścioro dzieci z klas II i III, zaś na siódmej i ósmej godzinie lekcyjnej (od 13:40 do 15:20) dwunastu uczniów z klas czwartych. Każdą z grup opiekowały się po dwie nauczycielki mające ukończone kursy programowania. Pomocnikami byli starsi uczniowie z klas piątych i szóstych, którzy uczą się Scratcha już od kilku lat.
Młodsze dzieci ćwiczyły zmiany scen i duszków. Dorysowywały duszkom swoje własne kostiumy, a potem animowały wybrane postacie. Zajęcia zakończyły ułożeniem krótkiego programu ilustrującego cykl życia motyla. Starsi bawili się animując jadące i migające światłami samochody oraz pływające i latające fantazyjne zwierzęta.W czasie obu cykli zajęć dwie grupy młodych filmowców z klas szóstych kręciły filmy, a kilku uczniów robiło zdjęcia. Nakręcony materiał filmowy został zamieszczony na stronie internetowej szkoły oraz wykorzystany do przygotowania prac, które zgłosiliśmy do tego konkursu.
Dzień Kodów QR
5 listopada odbył się Dzień Kodów QR, którego celem było zachęcenie uczniów do wykorzystywania Internetu i urządzeń mobilnych w sposób świadomy i praktyczny oraz promocja nowoczesnych metod nauczania. Uczniowie wykorzystali urządzenia mobilne – smartfony, tablety, aparaty cyfrowe, komputery, Internet do poszerzania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności oraz ciekawego i aktywnego spędzania czasu. W czasie przerw korzystając z aplikacji Kodów QR, generowali kody, odczytywali ich treść i rozwiązywali zadania, a komisja oceniała poprawność rozwiązań.
Zdjęcia w galerii.
Zbiórka żołędzi
Zapraszamy wszystkie dzieci naszej szkoły do zbierania i przynoszenia żołędzi, które następnie zostaną przekazane na dokarmianie zwierząt w zimie. Żołędzie proszę przekazywać panu woźnemu.
Nakrętki dla Wiktora
Zbieramy plastikowe nakrętki na aparat słuchowy i rehabilitację dla naszego ucznia Wiktora Radzikowskiego z klasy 1b. Wkręć się w pomaganie!!!
Plan Lekcji i Zastępstwa
- Drodzy Uczniowie i Nauczyciele
możecie już sprawdzić Wasz plan lekcji oraz codzienne zastępstwa. Wystarczy kliknąć na odnośniki na górze strony.
Rodo
Polityka prywatności
Ochrona danych osobowych na stronach EduPage traktowana jest bardzo poważnie. Odwiedź stronę poniżej, aby dowiedzieć się w jaki sposób chronione są Twoje dane osobowe: Polityka prywatności
Archiwum Aktualności
