IV Festiwal Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Lubsku, to znakomita lekcja zarówno historii jak i patriotyzmu. W tym roku zdobyliśmy Grand Prix i jesteśmy dumni z tego sukcesu, bo poziom festiwalu jest zawsze bardzo wysoki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, a organizatorom dziękujemy za to, że festiwal stał się tradycją naszego miasta.
Aktualności
IV Festiwal Pieśni Patriotycznej

Realizacja projektu mPotęga
Od września reazlizujemy projekt z cyklu mPotęga, dofinansowany przez Fundację mBanku. W projekcie dzieje się dużo. Robimy WebQuesty, układamy i rozwiązujemy krzyżówki, poznajemy kulturę na szego kraju i w sposób praktyczny uczymy się matematyki. Ktoś pewnie zadania pytanie - jak połączyć matematykę, kuchnię i zwiedzanie regionów Polski? Sprawdźcie, wszystko opisujemy na blogu projektu: http://krainamatematyki.blogspot.com
Migawki filmowe z pasowania
Pasowanie na ucznia
27.10 w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. Do grona braci uczniowskiej dołączyło 15 pierwszoklasistów. W krótkim programie artystycznym dzieci zaprezentowały umiejętności recytatorskie i muzyczne.Ceremonię prowadził Samorząd Uczniowski pod opieką p. I. Ossowskiej. Otrzymane na zakończenie spotkania dyplomy, kuferki obfitości, książeczki i zakładki wywołały wiele radości. Po poczęstunku pierwszaki pojechały do sali zabaw w Jasieniu.Chwile radości i zabawy na pewno na długo pozostaną w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Zdjęcia w galerii.

Zapraszamy do głosowania
Bierzemy udział w konkursie, w którym możemy wygrać 1000 książek do szkolnej biblioteki. Pomożecie nam? To nic trudnego! Kliknij w link poniżej i zagłosuj na naszą ilustrację.
http://www.empik.com/kultura/biblioteka/szkola-podstawowa-nr-2-im-b-chrobrego-w-lubsku
CODE WEEK
Kolejny rok nasza Dwójka bierze aktywny udział w miedzynarodowym święcie programowania Code Week. Nauczyciele p. M. Stefanowicz, p. E. Jędryś, P. Dorota Grzebyk, p. Urszula Szóstak i p. Małgorzata Rabenda prowadziły zajęcia dla naszych uczniów z programowania w języku Scratch. Programowanie to nasza specjalność, lubimy to :-)
Kid Speak
W dniach 17-21 października w ramach projektu Kid Speak naszą szkołę odwiedziły dwie praktykantki, Gaby z Meksyku i Misha z Pakistanu. Warsztaty promowały postawę tolerancji, poszerzyły wiedzę naszych uczniów na temat geografii,historii i kultury Meksyku i Pakistanu,a przede wszystkim była to praktyczna nauka języka angielskiego.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
30 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Cztery Komisje Egzaminacyjne w czasie przerw i lekcji sprawdzały, czy nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły potrafią mnożyć. Okazało się, że umieją znakomicie. Film z migawkami ze ŚDTM można obejrzeć na stronie https://youtu.be/HSZMFN7Vves.
Ze szkolnej szachownicy
Pierwszy Turniej Szachowy Grand Prix Szkół już
za nami i ... mamy pierwsze sukcesy! Stoczyliśmy piękne szachowe bitwy z uczniami ze szkół nr 1 w Lubsku, Szkoły Podstawowej z Jasienia i z Górzyna.BRAWO! Zwycięzcy: Eryk Ostojicz I m-ce, Olek Kiełek II m-ce i Karolina Machnicka I m-ce. Tuż za podium Nikodem Mikołajczuk IV m-ce (dodatkowo wyróżniony w symultanie z mistrzem p. Darkiem Bielińskim), oraz Kuba Tołłoczko, Maksymilian Cypel, Kuba Mierzwiak, Filip Ślifirski, Kuba Duszczak. Szczególne gratulacje dla startujących po raz pierwszy - Marceliny Bielińskiej, Beaty Gryszczuk i Piotrka Mazurkiewicza. Już za miesiąc kolejny turniej i mamy nadzieję - kolejne sukcesy. GRATULUJEMY!
Zdjęcia w galerii

KONKURSY KURATORYJNE
Terminarz konkusów przedmiotowych etap szkolny
- konkurs przedmiotowy z j. polskiego - 14.11.2016
- konkurs przedmiotowy z przyrody - 15.11.2016
- konkurs przedmiotowy z j.angielskiego - 16.11.2016
- konkurs przedmiotowy z matematyki - 21.11.2016
- konkurs przedmiotowy z historii - 22.11.2016
- konkurs przedmiotowy z j. niemieckiego - 23.11.2016
Współpraca z PCK
Miejsko - gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Spotkania z rodzicami
Zapraszamy Rodziców Uczniów Naszej Szkoły na prezentację pt. "Dzieci w sieci". Spotkanie odbędzie się w świetlicy szkolnej.
Spotkanie dla rodzciów klas I-III godzina 16.00
Spotkanie dla rodziców klas IV-VI godzina 17.00
Po spotkaniu zapraszamy na zebranie z wychowawcami
klasa
wychowawca
gabinet
godzina
1a
p. Małgorzata Stefanowicz
gab nr 15
16.30
2a
p. Elżbieta Kondracka
gab nr 13
16.30
2b
p. Anita Buczek
gab nr 16
16.30
2c
p. Jolanta Pietrus
gab nr 12
16.30
3a
p. Jolanta Taranowicz
gab nr 11
16.30
3b
p. Iga Ossowska
gab nr 10
16.30
3c
p. Ewa Jędryś
gab nr 14
16.30
4a
p. Joanna Bereźnicka
gab nr 6
16.30
4b
p. Urszula Szóstak
gab nr 3
16.30
4c
p. Dariusz Zubowicz
sala zabaw
16.30
5a
p. Alicja Mól
gab nr 4
16.00
5b
Dorota Zubowicz
gab nr 5
16.30
6a
Katarzyna Wilkosz
gab nr 7
16.30
6b
Waldemar Ogonowski
gab nr 1
16.30

Cyfrowobezpieczni.pl - ankieta dla rodziców
Szanowni Państwo, Rodzice,
chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić do udziału w badaniach dotyczących używania bezpieczeństwa Państwa dzieci w przestrzeni Internetu:
- ankieta dla rodziców uczniów klas 1-3 https://rodzice1-3.webankieta.pl/
- ankieta dla rodziców uczniów klas 4-6 https://www.webankieta.pl/ankieta/240899/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-rodzice-4-6-sp.html
Szkolna dyskoteka
29.09 (czwartek) w małej sali gimnastycznej odbędzie się szkolna dyskoteka. Wstęp 2 zł. Obowiązuje obuwie zmienne. Zgody do odebrania u wychowawców.
Szkolne koło szachowe
Od wielu lat w szkole działa Koło Szachowe, w zajęciach którego uczestniczą chętni uczniowie począwszy od pierwszej klasy aż do szóstej. Nie od dziś wiadomo, że gra w szachy niesie ze sobą szereg zalet, pośród których warto wspomnieć chociażby o rozwijaniu logicznego myślenia, umiejętności analitycznych, pamięci, kreatywności czy dyscypliny.Między innymi z tego powodu od września w naszej szkole wprowadzony został nowy projekt o nazwie „Edukacja przez szachy w szkole” realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym. Projektem objęte zostały klasy 1a, 2 a i 2c. W ramach projektu szkoła otrzyma 15 kompletów szachowych oraz szachownicę demonstracyjną. Zajęcia szachowe odbywają się raz w tygodniu i obejmują wszystkich uczniów danego oddziału. Nauka zakończy się oceną opisową na świadectwie. Mamy nadzieję, że spośród młodych szachistów wyrosną nowi mistrzowie przynosząc naszej szkole kolejne szachowe sukcesy.
Zbiórka żołędzi
Nadchodzi zima – trudny czas dla wszystkich zwierząt leśnych. W związku z tym, serdecznie zachęcamy do zbierania żołędzi, które zostaną przekazane do koła łowieckiego, aby zimą dokarmiać zwierzętom. Dzięki naszym wspólnym staraniom pomożmy zwierzętom przetrwać zimę. Żołędzie można przynosić do pana woźnego.

Zebranie dla rodziców dzieci zapisanych na świetlicę szkolną
Dnia 6.09 o godzinie 16:00 w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci zapisanych na świetlicę szkolną.
Po spotkaniu zapraszamy na zebranie z wychowawcami. Więcej w zakładce DLA RODZICÓW- WYWIADÓWKI
Rodo
Polityka prywatności
Ochrona danych osobowych na stronach EduPage traktowana jest bardzo poważnie. Odwiedź stronę poniżej, aby dowiedzieć się w jaki sposób chronione są Twoje dane osobowe: Polityka prywatności
Archiwum Aktualności


