• SZKOŁA  BEZ  DZWONKÓW
          • SZKOŁA BEZ DZWONKÓW

• Z myślą o powrocie Naszych Uczniów do budynku szkoły Rada Pedagogiczna  powzięła decyzję              o wprowadzeniu innowacji organizacyjnej : szkoła bez dzwonków.

Dzwonki powodują natężenie hałasu i podnoszą poczucie stresu u uczniów i nauczycieli oraz potęgują efekt eksplozji energii uczniowskiej na przerwę. Dzięki wyłączeniu głośnego dzwonka w szkole jest ciszej  i spokojniej. Ponadto dzięki wyłączonym dzwonkom uczniowie uczą się gospodarowania czasem, odpowiedzialności              i punktualności. Brak dzwonków wspiera również podmiotowe traktowanie ucznia oparte na zaufaniu i partnerstwie oraz działa korzystnie na dzieci z nadwrażliwością słuchową.

Jak wspomagać innowację? Na każdym piętrze i w każdej sali jest zegar, dzięki któremu uczniowie i nauczyciele kontrolują czas.  Aby zegary wisiały w większej ilości miejsc, szkoła chętnie przyjmie niepotrzebne duże zegary! Dzwonek nadal będzie pełnił swoje funkcje alarmowe w sytuacji zagrożenia, a w okresie wiosenno-letnim dzwonki będą wzywały uczniów na lekcje z długich przerw spędzanych na boisku szkolnym.

• NAUKA  HYBRYDOWA  KLAS  4-8
          • NAUKA HYBRYDOWA KLAS 4-8

• Drodzy Rodzice i Drodzy Uczniowie,

w dzienniku elektronicznym  Librus w zakładce: Ogłoszenia oraz w indywidualnych wiadomościach umieszczone zostały szczegółowe informacje dla Uczniów i Rodziców związane z organizacją nauki klas 7 i 8  od 17.05. do 21.05. w SP2.

• NABÓR  UZUPEŁNIAJĄCY  DO  KLASY  PIERWSZEJ
          • NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO KLASY PIERWSZEJ

• Szkoła Podstawowa nr 2  im. Bolesława Chrobrego w Lubsku posiada jeszcze wolne miejsca na rok szkolny 2021/2022 w klasie pierwszej.

Postępowanie rekrutacyjne naboru uzupełniającego do pierwszej klasy prowadzone będzie w dniach od 17.05.2021 r.  do 28.05.2021 r.

W dniu 7 czerwca 2021 r. zostanie opublikowana lista kandydatów zakwalifikowanych w rekrutacji uzupełniającej.

W dniach od 7 czerwca do 16 czerwca 2021 r. rodzice pisemnie potwierdzają wolę  przyjęcia dziecka do szkoły.

W dniu 18 czerwca 2021 r. zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej szkoły podstawowej w postępowaniu uzupełniającym.