• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 21.02.2021r.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - coroczne święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku.

W Naszej Szkole również pamiętamy o głównej idei Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, którą jest upowszechnianie wiedzy na temat bogactwa różnorodności językowej świata i jej znaczenia dla ochrony różnorodności kulturowej. Dzień ten również podkreśla rolę nauki języków obcych w edukacji.

Tegorocznym tematem przewodnim obchodów Dnia Języka Ojczystego  jest   „Wspieranie wielojęzyczności na rzecz integracji społecznej i przeciw wykluczeniom w edukacji”.

Przedstawiamy prace uczniów klasy  8b.

• Podsumowanie I semestru

• Szanowni  Państwo,

z przyjemnością przedstawiamy Państwu Klasyfikację śródroczną Uczniów  Szkoły Podstawowej nr 2                im. Bolesława Chrobrego w Lubsku w  roku szkolnym 2020/2021, która wypadła bardzo pomyślnie.

Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku podsumowała I semestr roku szkolnego 2020/2021. Średnia ocen  wszystkich klas ( 20 klas: 1-8)  uczniów  475  -  wyniosła  4,16   w tym najwyższa średnia  to 6,00. Wśród 135 uczniów z klas I-III wyróżniło się 98 % uczniów, którzy zasługują na miano Wzorowego Ucznia -  uzyskując wzorowe zachowanie oraz celujące i bardzo dobre wyniki edukacyjne; natomiast  wśród 340 uczniów z klas IV-VIII  85 uczniów (25%) uzyskało średnią ocen powyżej 4,75 i  wzorowe zachowanie.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółową prezentacją podsumowania I semestru w wiadomości w dzienniku elektronicznym Librus.

Wszystkim Uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników edukacyjnych!

Wszystkim Uczniom Naszej Szkoły życzymy radości ze zdobywania wiedzy i dalszych sukcesów!

Serdecznie dziękujemy za Państwa wsparcie i zaangażowanie w naukę, szczególnie w naukę zdalną Naszych Uczniów.