• Witajcie w szkole Pierwszaki!!!

• 27 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły.

• Wszystkich Świętych

• W ramach wieloletniej współpracy z DPS, uczniowie naszej szkoły przygotowali stroiki na groby zmarłych podopiecznych ośrodka. Dziękujemy.

• Dzień Kundelka

• Data nie jest przypadkowa - 25 października to wszak Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. W ramach obchodów Dnia Kundelka w naszej szkole organizujemy akcje zbiórki karmy na rzecz bezdomnych zwierząt. Karmę można zostawić w świetlicy szkolnej w dniach 24-28.10. Zebrane dary przekażemy OTOZ działającemu na terenie naszego miasta. Dziękujemy.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W zawodzie nauczyciela są chwile, dla których bycie pedagogiem jest najpiękniejszym zawodem świata. Dzisiaj w SP2 był dla nas nauczycieli własnie taki dzień. Za pamięć, życzenia dziękujemy.

• ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

• Informujemy, że 5 września rozpoczęła się XI Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”. Zachęcamy do dalszego aktywnego zbierania i przynoszenia do gabinetu nr 25 zużytych baterii i telefonów komórkowych.W tym roku Partnerem specjalnym jest firma T- Mobile, która rozpoczyna konkurs PLANETA MA ZNACZENIE, podkreślając swoją troskę o środowisko naturalne. Dla placówek, które zbiorą największą masę telefonów komórkowych, do 31.12.2022, są przewidziane cenne nagrody. T- Mobile ufunduje nagrody specjalne dla szkół o łącznej wartości ponad 80 000 złotych.Nadmieniamy, że za zbiórkę telefonów komórkowych na koniec edycji zostaną przyznanie bony. Jak w zeszłym roku za każde oddane 5 kg telefonów komórkowych bon w wysokości 50zł. Zbierajmy więc! Baterie i telefony przynosimy do gabinetu nr 25 (I piętro).

• Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z wychowawcami 14 września:

- klasy I-III godzina 16:30,

- klasy IV-VIII godzina 17:00.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września 2022 r. uroczystą akademią rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy sukcesów, rozwoju własnych zainteresowań oraz samych miłych chwil spędzonych w murach Dwójki.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 r. o godzinie 9.00.

Dowozy rano odbywają sie zgodnie z harmonogramem z roku szkolnego, natomiast odwozy w tym dniu o godzinie 11.00.

• Uroczyste pożegnanie Ósmoklasistów

• Nowa galeria Uroczyste pożegnanie Ósmoklasistów została dodana do albumu fotograficznego

Drodzy Ósmoklasiści! Nadszedł czas rozstania… Wydaje się, że tak niedawno pierwszy raz przekraczaliście próg naszej szkoły. A teraz nastaje chwila wyciszenia i pożegnania z kolegami, koleżankami, nauczycielami, wychowawcami. Coś się kończy, ale i coś się zaczyna… Właśnie kończy się nasza wspólna wędrówka, dzięki której, mamy nadzieję, zdobyliście niezbędne doświadczenie i umiejętności. Zaczyna się nowy etap w Waszym życiu – etap szkoły średniej. Bądźcie silni i pełni wiary we własne możliwości, nie zniechęcajcie się trudnościami, w nowym środowisku spotkajcie ciekawych, wartościowych ludzi oraz… pamiętajcie o nas – swojej Szkole Podstawowej nr 2.

• Zakończenie roku szkolnego

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się na dziedzińcu szkoły o godzinie:

• 8:00 klasy VII-VIII,
            • 9:30 klasy I-VI

Przypominamy o stroju galowym.

• Charytatywny koncert na rzecz uchodźców z Ukrainy

• W naszej szkole odbył się charytatywny koncert na rzecz uchodźców z Ukrainy. Biletem wstępu dla uczniów na wydarzenie było przyniesienie 1 produktu żywnościowego lub pielęgnacyjnego . Artyści polsko- ukraińscy zaśpiewali bardzo emocjonalne utwory które niezwykle wzruszały. Alla Suchomlinowa z Odessy grała na skrzypcach, a głosem zachwycała Ania, Alicja, Amelia, Julia, Estera, Liza i Roman. Zebrane produktu zasiliły punkt wsparcia dla uchodźców z Lubska, który działa w byłym budynku SP 2. Dziękujemy darczyńcom i artystom za  piękne występy