• Złote Pióro

• Kolejny etap konkursu ortograficznego za nami! W Żaganiu o Złote Pióro walczyli najlepsi uczniowie z powiatów żarskiego i żagańskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Organek z kl. IIa, Aleksandra Radwańska z kl. IVa, Igor Orliński z kl. IVa oraz Kacper Boranowski z kl. VIIIa. Z testami i niezwykle trudnym dyktandem wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze w swoich kategoriach wiekowych. Ola Organek zajęła drugie miejsce, natomiast Kacper Boranowski -  trzecie.  Gratulujemy ogromnego sukcesu!

• Zielona energia to przyszłość- przestaw się na Słońce

• Wielkie gratulacje dla uczniów klasy 8 a: Emilki, Jakuba i Bartka.

20.05.2022 r w ZSOiE w Lubsku odbył się Sejmik Ekologiczny dotyczący Zielonej Energii i konkurs międzyszkolny ph. "Zielona energia to przyszłość- przestaw się na Słońce"

Nasza szkoła zajęła w w/w konkursie I miejsce.

Dziękujemy organizatorom za miło spędzony czas.

• Wyróżnienie

• Julia otrzymała wyróżnienie w finale Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Biblista Junior" V edycja, Ewangelia według św. jana. Gratulujemy

• Dzień Otwarty już za nami!

• Odwiedziło nas wielu przyszłych Pierwszoklasistów wraz z Rodzinami – mieli okazję zobaczyć, jak piękna i nowoczesna jest Dwójka. Goście zwiedzali m.in. klasy lekcyjne, gabinety specjalistów, świetlicę oraz halę sportową. Mogli porozmawiać z Dyrekcją naszej Szkoły oraz poznać nauczycieli i specjalistów. Dzieci miały okazję skorzystać z pomocy dydaktycznych, wykonać zadania, sterować robotami, przeprowadzić eksperymenty naukowe, pobawić się w sali sensorycznej oraz poćwiczyć w sali gimnastycznej.

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia we wrześniu!!!

• Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły

•

Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Lubsku.

Szanowni Państwo.

Dążąc do zdobycia dodatkowych środków finansowych na działalność statutową szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły. Program umożliwi pozyskiwanie przez Radę Rodziców - za pośrednictwem Fundacji „Rodzice Szkole”, Organizacji Pożytku Publicznego nr KRS: 0000268115 – kwot wartości1% od Państwa podatku dochodowego..

Polecając tę formę gromadzenia funduszy, przeznaczanych na poprawę warunków nauczania naszych dzieci, prosimy także o zainteresowanie nią Państwa przyjaciół i znajomych oraz poinformowanie ich, że mogą tą drogą wspomóc szkołę i jej uczniów.

Celem dokonania ww. operacji każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2021 (PIT 28 poz. 177, PIT 36 poz. 474, PIT 36L poz. 165, PIT 37 poz. 134, PIT 38 poz. 64, PIT 39 poz. 50) – „RR Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku”

W imieniu Rady Rodziców Szkoły podstawowej nr 2 w Lubsku serdecznie dziękujemy i prosimy o udostępnianie.

• Finał Okręgowego Konkursu Ekologiczno- Wędkarskiego

• 23 lutego 2022 roku, odbył się finał Okręgowego Konkursu Ekologiczno- Wędkarskiego. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie klasy 8 a: Bartosz Szymczak i Jakub Mierzwiak. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła I miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej Bartek zajął I a Jakub VI miejsce.

• Prośba do ludzi dobrej woli

• W związku z sytuacją u naszych wschodnich Sąsiadów Szkolny Wolontariat i Szkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski przy wsparciu harcerzy organizuje zbiórkę środków czystości i higieny (pampersy, mokre chusteczki, mydła, szampony, pasty do zębów i szczoteczki, podpaski itp.) oraz odzieży, kołder, poduszek, pościeli głównie dla kobiet i dzieci (w stanie nadającym się do godnego użytkowania).

Osoby chcące wspomóc naszą akcję prosimy o przynoszenie zapakowanych w kartony lub mocne worki i zabezpieczone (np. przed rozlaniem) rzeczy do szkoły. Od rana w poniedziałek i wtorek przy wejściu do szkoły harcerze i wolontariusze będą je od Państwa odbierać i składować. We wtorek zostaną przewiezione do Żar i przekazane do PCK. Z góry dziękujemy za wsparcie naszej akcji!

• SOS Ukraina

• "Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi" św. Jan Paweł II

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Szkoły. W związku z kryzysową sytuacją na Ukrainie nasza szkoła włącza się do działań Polskiej Akcji Humanitarnej organizując zbiórkę pieniężną. W najbliższych dniach (28.02.- 03.03.22 r.) uczniowie będą mieli możliwość wrzucenia pieniędzy do puszki. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

Bądźmy solidarni, pomóżmy.