• ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH

• Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019, które odbędzie się dnia 13.06 o godzinie 16.30 w świetlicy (łącznik) w siedzibie szkoły przy ulicy Niepodległości 2.

• PICTURE DICTIONARY/BILDWÖRTERBUCH - Konkurs z języka angielskiego i języka niemieckiego dla klas 1 - 6

• Jeśli interesujesz się językiem angielskim/niemieckim i masz zdolności plastyczne przedstaw wybrane słowo z języka angielskiego lub niemieckiego za pomocą obrazu. Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej znaczenie danego słowa w języku angielskim lub niemieckim np. słowo shell (muszla)– przedstawiamy z wyklejonych muszelek; Kaffee (kawa) – przedstawiamy za pomocą ziarenek z kawy.

• Każdy z uczestników może przedstawić do konkursu tylko jedną pracę. Nie dopuszcza się prac zbiorowych.
            • Format: A3/A4
            • Technika plastyczna: dowolna
            • Jury przy ocenie pracy będzie brało pod uwagę zgodność z regulaminem i tematem konkursu, pomysłowość oraz estetykę pracy.

•  Prace konkursowe muszą być opisane (imię, nazwisko, klasa)

• Termin: 18 maja 2018. Prace należy składać u nauczycieli języków obcych lub opiekunów konkursu p. Talmont  i p. Orlińskiej.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody. Ponadto z wyróżniających się prac powstanie wystawa.

• Dzień Otwarty Szkoły

• 21.03.2018 - Dzień Nowych Technologii w Edukacji

W ramach promowania nowych technologii wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Naszą placówkę odwiedziły dzieci z lubskich przedszkoli wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami. Na początku spotkania wszyscy uczestnicy obejrzeli film. Panie Dyrektor zapoznały zebranych z ofertą szkoły. Następnie najmłodsi uczestnicy spotkania wzięli udział w zajęciach warsztatowych. Były to interaktywne zabawy logopedyczne oraz muzyczne, programowanie z grą edukacyjną, na macie oraz z robotami.Zajęcia prowadzili uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli. Nasi goście obejrzeli również pokaz drukowania na drukarce 3D. Spotkanie było pełne pozytywnych emocji.

• Zapraszamy do Oceanarium i świata dinozaurów

• Zapraszamy do Oceanarium i świata dinozaurów. Dnia 20.03 (wtorek) w naszej szkole odbędzie się seans filmowy pod kopułą (na wzór Planetarium) w sali gimnastycznej.

• klasy I-III Oceanarium,
            • klasy IV-VI świat dinozaurów

​​​​ Płatność 8 zł/os. (w tym kalendarz dla każdego uczestnika). Klasy młodzsze do Pani Jolanty Taranowicz, klasy starsze do Pani Karoliny Słoniowskiej do 16.03!!!.

• REKRUTACJA

• Szanowni Rodzice !
            Informujemy, że z dniem 01.02.2018r. rozpocznię się rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2018/2019.
            Wnioski dostępne są w zakładce DLA RODZICÓW -->REKRUTACJA. Wypełnione dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły.

•  Edukacja Obywatelska
          • Edukacja Obywatelska

• W dniu 15.01.2018 r. w naszej szkole odbyło się badanie sondażowe przeprowadzone przez uczniów SP2 do projektu Edukacja Obywatelska pod hasłem: "Czas wolny i formy jego spędzania". Jedno z pytań brzmiało: Jestem uczniem, mam wpływ i chcę zmienić w swojej szkole... W uczniowskiej sondzie wzięło udział 152 uczniów z klas 4-6. Wnioski z badania wykorzystamy podczas spotkań roboczych Samorządu Uczniowskiego. Obecnie są dla nas materiałami do dyskusji. Ankieterami i dziennikarzami byli uczniowie klas 5 A i 6 A. Opiekę w osobie nauczyciela sprawowała nauczycielka języka polskiego Pani Alicja Mól

• Policz się z cukrzycą

• 14.01 reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w organizowanym przez OSiR biegu "Policz się z cukrzycą" z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem chodziło o cel akcji i uzbieranie jak największej kwoty a nie o wynik. Opiekunem była M.Wawrzyniak.

• Piłki za puszki

• W grudniu 2017 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu recyklingowego pt.”Piłki za puszki”, którego organizatorem jest firma RECAL przy współpracy ZZO w Marszowie. Przelicznik jest bardzo prosty- 15 kg zebranych puszek= 1 piłka do wybranej dyscypliny sportowej
            (1 kg to tylko 60 puszek). Warto więc wziąć udział w zbiórce- pojemniki na puszki już czekają.

• Mega Misja z Psotnikiem

• Kolejne zajęcia z MegaMisji za nami. Teraz dowiadujemy się co to są prawa autorskie i jak je stosować. Dodatkową atrakcją ostatnich zajęć była nauka obsługiwania nowej aplikacji Mega Misja z Psotnikiem.

• SuperKoderzy

• Nasi pracowici #SuperKoderzy z SP2 nieustannie wzbogacają swoje umiejętności kodowania. Dzieci już wiedzą jak w dzisiejszym świecie umiejętności z zakresu informatyki są poważane. Kilkoro już deklaruje, że w przyszłości zostanie Informatykiem.

• Być jak Ignacy

• HURA!! Nasza szkoła dostała się do programu edukacyjnego dla dzieci ze szkół podstawowych "Być jak Ignacy". Ten program to wielka przygoda dla dzieci. Zachęca do samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, eksperymentowania i doświadczania. Już czekamy na pierwsze zajęcia.

• Spotkanie z dziennikarzem

• 22 grudnia klasę VI b odwiedził dziennikarz pan Tomasz Rabenda. Poprowadzone przez niego warsztaty bardzo nas zaciekawiły, ponieważ odsłoniły nam wiele tajników dziennikarskiej pracy. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!