• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Sprawdź, jak możesz wspólnie z UNICEF świętować ten dzień, pokazując, że prawa wszystkich dzieci są ważne i że każdy z nas może zaangażować się w akcję pomocową na rzecz dzieci w Jemenie.

Posłuchajcie, co ma Wam do przekazania Maciej Orłoś, wspierający akcję UNICEF na rzecz Jemenu.

• 11  Listopada  DZIEŃ   NIEPODLEGŁOŚCI

• W Szkole Podstawowej nr 2 w Lubsku obchody Dnia Niepodległości rozpoczęliśmy już 5 listopada. Uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w konkursie historycznym "Wokół symboli narodowych".

11  Listopada  DZIEŃ   NIEPODLEGŁOŚCI

Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Pamięci Narodowej. Celem konkursu jest upowszechnienie   i popularyzacja wśród dzieci znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem symboli narodowych. Nasi Uczniowie wypełnili test, rozwiązując zadania otwarte i zamknięte.

Konkurs przeprowadzili nauczyciele : Pani Małgorzata Stefanowicz, Pani Jolanta Pietrus i Pan  Bogusław Pogorzelec.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali wysoki poziom wiedomości i umiejetności dotyczących symboli narodowych i wydarzeń historycznych  zawiązanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości . Najwyższe wyniki uzyskali :

Tytus z klasy 3b  oraz Oliwia z klasy 2a.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

We wtorek 10.11.2020r  o godz. 11:11  nasi uczniowie              i nauczyciele  po raz kolejny wzięli udział w akcji  MEN  "Szkoła  do hymnu"  i wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

• PASOWANIE 2020

• 6 listopada w auli szkolnej odbyło się Pasowanie na ucznia. Uczniowie klasy 1a oraz klasy 1b zaprezentowali wspaniałe programy artystyczne. Następnie pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia oraz wręczyła dyplomy i upominki. Z powodu epidemii pasowanie odbyło się w dwóch grupach bez udziału publiczności. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy wielu sukcesów w naszej szkole.

• NAUKA ZDALNA od 09.11.2020r. do 29.11.2020r.

• Drodzy Rodzice ,

informacje związane z organizacją pracy szkoły oraz prowadzeniem zajęć on-line zostaną umieszczone w dzienniku elektronicznym Librus.

Bardzo Państwu dziękujemy za zaangażowanie i współpracę ze szkołą w związku z realizacją  nauki zdalnej.

Anna Gwiżdż-Góralczyk